Wieczysta Kraków poinformowała dziś o rocznym wypożyczeniu z Wisły Kraków 19-letniego środkowego obrońcę Daniela Hoya-Kowalskiego. W drużynie prowadzonej przez Franciszka Smudę będzie występował z numerem 6.

Wychowanek Wisły Kraków miniony sezon spędził na wypożyczeniu w drużynie Hutnika Kraków, gdzie był tam podstawowym piłkarzem tej drużyny. Rozegrał łącznie tam 29 spotkań, strzelając 1 bramkę. Po zakończeniu wypożyczenia wrócił z powrotem na Reymonta, jednak nie udało mu się wywalczyć miejsca w podstawowym składzie Białej Gwiazdy prowadzonego przez Jerzego Brzęczka, więc władze klubu postanowiły go wypożyczyć do innej drużyny z Krakowa tym razem do Wieczystej Kraków.

W drużynie seniorskiej Wisły 19-latkowi urodzonego w Barcelonie udało się zadebiutować w sezonie 18/19 gdzie w 32 kolejce Wisła Kraków mierzyła się z Zagłębiem Sosnowcem. Ostatecznie Biała Gwiazda przegrała to spotkanie 2:1. Hoyo-Kowalski zagrał cały mecz i po tym spotkaniu według ekspertów piłkarskich dostał bardzo dobre noty za ten występ. Potem jego karierę przerwały różne kontuzje, które ewidentnie zahamowały jego rozwój piłkarski. Ostatecznie na obecną chwilę jego licznik występów w I drużynie ekipy spod Reymonta zatrzymał się na 7 występach.

Nowy klub młodego obrońcy Wieczysta Kraków to beniaminek trzecioligowy, który jednak na tym szczeblu nie chce spędzić zbyt długo. Po trzech kolejkach rozegranych podopieczni Franciszka Smudy zajmują drugie miejsce ze zdobytymi 7 punktami. Kolejnym rywalem krakowskiej drużyny będzie w niedzielę na wyjeździe Orlęta Radzyń Podlaski.

Autor: Miłosz Sojka

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.