Zaskakująco dużo spekulacji medialnych pojawia się ostatnio wokół Roberta Lewandowskiego. Wydawało się, że Polak spokojnie dokończy swój kontrakt z Bayernem lub nawet przedłuży umowę z Bawarczykami. Jednak jak donosi „ESPN”, 32-latek może się  latem przenieść do Manchesteru City lub Chelsea.

Kontrakt Lewandowskiego z Bayernem obowiązuje do 2023. Do niedawna nic nie wskazywało większego zamieszania wokół Polaka, a sam prezes monachijczyków zapewniał, że nie jest to koniec przygody 32-latka z klubem.

– Lewandowski ma kontrakt do 2023 roku. Gdy patrzę na jego formę i profesjonalizm, jestem przekonany, że to jeszcze nie koniec – mówił wywiadzie dla Bilda Karl-Heinz Rummenigge.

Ostatnio z mediów dobiegają doniesienia o wzmożonym zainteresowaniu kapitanem reprezentacji Polski. Według „ESPN” Manchester City i Chelsea rozważają transfer napastnika Bayernu, za którego musieliby wyłożyć 60 mln euro. Oba kluby pilnie poszukują snajpera z prawdziwego zdarzenia, a Polak byłby idealnym uzupełnieniem ich drużyn. Dodatkowo „Bild” pisze o wytężonych pracach agenta Lewego.

– Klub z Bawarii ogólnie nie jest gotowy na negocjacje, ale menedżer piłkarza Pini Zahavi może przygotować nowe propozycje na lato  – czytamy w gazecie.

Jak informuje „Kicker”, wobec niespodziewanego zainteresowania Lewandowskim zaniepokojone władze Bayernu mają już wkrótce rozpocząć rozmowy w sprawie jego umowy. Możliwe, że całe zamieszanie to tylko sprytne posunięcie ze strony Piniego Zahaviego, który w ten sposób próbuje wywalczyć jak najlepszy kontrakt dla Polaka.

Autor: Artur Wahlgren

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.