Tottenham znalazł możliwego zastępcę dla Toby’ego Alderweirelda, który ma opuścić szeregi Kogutów. Według Premium Sport, giganci z Premier League monitorują Joachima Andersena, 21-letniego środkowego obrońcę reprezentującego barwy Sampdorii.

Kontrakt Alderweirelda wygasa w 2019 roku. Tottenham zaczął poszukiwać zastępstwa dla swojego zawodnika, który jest najczęściej łączony z przenosinami do Manchesteru United oraz Barcelony.

Andersen dołączył do Sampdorii z Twente zeszłego lata za zaledwie 4 miliony euro, a w pierwszych miesiącach gry zapracował już sobie na miano jednego z najbardziej obiecujących obrońców we Włoszech.

Tottenham nie jest jedynym zainteresowanym. Chęć sprowadzenia młodego zawodnika wyraził też wcześniej Inter oraz Juventus.

Na szczególną uwagę zasługuje zespół z Mediolanu, który utrzymuje dobre relacje z klubem z Genui. W 2017 roku zespoły doszły do porozumienia w sprawie transferu Milana Skriniara do Nerazzurich.

Według doniesień, prezydent Sampdorii – Massimo Ferrero, nie zaakceptuje ofert poniżej 30 milionów euro wpływających za perspektywicznego zawodnika. Koguty są ponoć w stanie zaoferować kwotę o 5 milionów wyższą.

 

Źródło: calciomercato.com
UDOSTĘPNIJ