Rozlosowano pary 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski. Najciekawiej zapowiada się spotkanie aktualnego Mistrza Polski – Piasta Gliwice ze zwycięzcą ostatniej edycji – Lechią Gdańsk!

Pierwszą rozlosowaną parę stanowią Miedź Legnica i Legia Warszawa. Wydaje się, że zdecydowanym faworytem są Legioniści, ale jak wiadomo, nasz krajowy puchar lubi sprawiać figla teoretycznym “zwycięzcom”. W 1/8 finału zespół z Legnicy wyeliminował po karnych Stomil Olsztyn. Legia Warszawa ograła Górnika z Łęcznej. 

Drugie wylosowane spotkanie – GKS Tychy vs. Cracovia. Po raz kolejny wydaje się, że zdecydowanym faworytem jest zespół grający na co dzień w PKO Ekstraklasie, czyli Cracovia, która rozgrywa bardzo dobry sezon. W poprzednim meczu “Pasy” wyeliminowały po karnych Raków Częstochowa. Zespół z Tych pokazał ambicję i ograł na własnym stadionie ŁKS Łódź. 

Trzecim spotkaniem będzie pojedynek pomiędzy Stalą Mielec, a Lechem Poznań. W tym meczu nie ma zdecydowanego faworyta. Kolejorz ma “chrapkę” na wygranie Pucharu Polski i trener Żuraw wystawi zapewne na ten mecz najmocniejszy skład. Stal Mielec ma “chrapkę” na powrót do Ekstraklasy i wydaje się, że to ich główny cel, ale to Puchar Polski jest najlepszą wizytówką. Zespół z Mielca wyeliminował w poprzedniej rundzie Błękitnych Stargard, zaś zespół z Poznania ograł Stal Stalową Wolę. 

Czwarte spotkanie będzie hitem 1/4 finału. Triumfator zeszłorocznej edycji – Lechia Gdańsk, zmierzy się z aktualnym Mistrzem Polski – Piastem Gliwice. Podopieczni trenera Stokowca będą chcieli zrobić wszystko, aby powtórzyć sukces z sezonu 2018/2019.  Piast Gliwice w tym sezonie nie zachwyca i wydaje się, że szans na tytuł mieć nie będzie, stąd Puchar Polski może być tym głównym celem trenera Fornalika. Szykuje się więc nam wielkie piłkarskie święto i mamy nadzieję, że mecz nie będzie nudny, jak to bywa przy polskich “klasykach”. W poprzedniej rundzie Lechia wyrzuciła za burtę Zagłębie Lubin, a Piast ograł rezerwy warszawskiej Legii. 

Wszystkie 4 mecze rozegrane zostaną w marcu 2020 roku. 

 

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Lekkoatletyka oraz fotografia