Skandalem została owiana miniona gala Złotej Piłki, podczas której nagrodę dla najlepszego piłkarza zgarnął Luka Modrić. Po raz pierwszy w historii “France Football” przyznało także nagrodę dla najlepszej piłkarki. Laur powędrował do Ady Hegerberg, która samej gali nie zapamięta miło i pozytywnie.

Skandaliczne pytanie

Wszystko przez nieprzyjemny incydent, który miał miejsce tuż po odbiorze nagrody przez Norweżkę. Piłkarka Olympique Lyon wygłosiła piękne przemówienie, a chwilę później nie potrafiła ukryć na swej twarzy zażenowania. Współprowadzący galę DJ Martin Solveig zapytał ją, czy potrafi twerkować? Innymi słowy: czy potrafi erotycznie kręcić tyłkiem w rytm muzyki. Zmieszana Hegerberg odpowiedziała przecząco i czym prędzej chciała opuścić scenę.

Były kadrowicz na celowniku Adama Nawałki?

Zdarzenie oburzyło wielu, a winny tłumaczył się słabą znajomością języka angielskiego. Francuski DJ przekonywał, że to miał być żart i sama zainteresowana zrozumiała przekaz dowcipu. Jako dowód pojednania Solveig opublikował zdjęcie z pierwszą zdobywczynią Złotej Piłki, a prywatnie partnerką Thomasa Rogne – piłkarza Lecha Poznań.

Arkadiusz Milik przejdzie do Marsylii?

Sytuację skomentował nawet szkocki tenisista Andy Murray, który przyznał, że poziom seksizmu w sporcie jest niewyobrażalny. Zawodnik miał być świadkiem sytuacji potwierdzających tę tezę wiele razy.

To kolejny przykład absurdalnego seksizmu, który wciąż istnieje w sporcie. Dlaczego kobiety wciąż muszą radzić sobie z tym g*wnem? Wielu twierdzi, że te reakcje są przesadzone, że to tylko żart… To nie był żart – skomentował tenisista.

Źródło: Sportowe Fakty, Twitter

UDOSTĘPNIJ