W życiu warto marzyć, dzięki temu czasem udaje się zrobić coś, co mogłoby się wydawać niemożliwe. Z takim nastawieniem na mecz z Belgią z pewnością wyjdą dziś Finowie, próbując przekroczyć granicę możliwości. Jeśli przeciwstawią się arcysilnemu rywalowi, na naszych oczach napisze się nieprawdopodobna historia.

Przed spotkaniem układ w grupie B wygląda następująco:

Poz. Zespół M Z R P B Pkt
1 Belgia 2 2 0 0 5-1 6
2 Rosja 2 1 0 1 1-3 3
3 Finlandia 2 1 0 1 1-1 3
4 Dania 2 0 0 2 1-5 0

 

Jak widać na załączonej wyżej tabeli poza reprezentacją Roberto Martineza, o awans walczą praktycznie wszystkie pozostałe drużyny. Wysoka porażka Finów może zepchnąć ekipę Teemu Pukkiego, poza strefę premiowaną przejściem do kolejnej rundy. Wiele zależeć będzie nie tylko od wyniku meczu Rosji z Danią, ale także od rozstrzygnięć w innych grupach, gdyż może się okazać, że trzy oczka, nie zapewnią dalszej gry, w wypadku zajęcia trzeciego miejsca.

Poza tym – kontrowersyjna opinia – Finlandia będzie mieć niezwykle trudne zadanie, by wyrwać rozpędzonym Belgom jakieś punkty. W zespole Martineza szczególnie wyróżnia się Romelu Lukaku, który przełożył bardzo dobrą formę z Serie A (gdzie ostatecznie triumfował wraz z Interem Mediolan) na kadrę.

W zespole Markku Kanervy natomiast nadzieję pokładają w swojej waleczności, która zapewniła im wygraną z Danią oraz omal nie pozwoliła na korzystny rezultat z Rosją.

Przewidywane składy:

Finlandia: Hradecky – O’Shaughnessy, Arajuuri, Toivio, Uronen, Lod, Sparv, Kamara, Raitala, Pukki, Pohjanpalo

Belgia: Courtois – Alderwierld, Boyata, Vermalen, Carrasco, Wites, Tielemens, Chadli, Eden Hazard, Bruyne, Batshuayi

 

21:00 EURO 2020: Finlandia – Belgia, RadioGol 2. Komentarz: Kamil Zając – Wojciech Anyszek. Zapraszamy!

UDOSTĘPNIJ
Arkadiusz Bogucki
Miłośnik piłki, zwłaszcza tej we Włoskim wydaniu. Redaktor również na portalu SerieAPolonia.pl. Poza piłką nożną zafascynowany literaturą grozy, w szczególności twórczością Stephena Kinga oraz H.P. Lovercrafta.