Polski gol w pucharze US Open. Kolejne asysty we Francji przełamanie Piątka. Zapraszam na przegląd ostatnich występów Polaków na obczyźnie.

Zaczynamy od  ostatnich występów reprezentantów Polski za naszą zachodnią granicą. Tam walkę o ligowe punkty na zapleczu Bundesligi w sobotnie popołudnie stoczył Michał Karbownik. Polak pojawił się na placu gry w siedemdziesiątej dziewiątej minucie a jego Fortuna Duesseldorf pokonała rywali z Kiel 3-0.

Ostrą lekcje footballu od walczącej o tytuł mistrza Niemiec Borussi Dortmund dostał Jakub Kamiński.  Reprezentowany przez byłego zawodnika Lecha Poznań- VFL Wolfsburg ostatecznie przegrał z wiceliderem ligowego rankingu 6-0.

Kolejne wspaniałe występy zaliczyli zawodnicy reprezentujący nasz kraj za oceanem. We wczorajszym spotkaniu Charlotte FC z Orlando City w rozgrywkach pucharowych mogliśmy oglądać polskiego gola którego zdobywcą był Kamil Jóźwiak a decydujące podanie do polskiego pomocnika zaliczył napastnik Biało-Czerwonych Karol Świderski.  Warto dodać iż nasz zawodnik asystujący pojawił się na placu boju siedem minut przed zaliczeniem asysty.

Wracamy do europejskich drużyn tym razem przyjrzymy się naszym kadrowiczom we francuskiej Ligue. Tam w szczególności uwagę przykuwa kolejny dobry mecz w wykonaniu Przemysława Frankowskiego. Polski pomocnik zaliczył asystę przy jednym z trafień dla RC Lens i to między innymi dzięki jego wysiłkom drużyna z trzeciej lokaty w  tabeli wygrywając z Marsylią zameldowała się pozycje wyżej. W tym spotkaniu w drugiej części gry w barwach zwycięzców mogliśmy w doliczonym czasie gry oglądać Adama Buksę oraz Łukasza Porębę.

W Premier Ligue  warto odnotować kolejne minuty Jakuba Kiwiora który rozgrał 90 minut w barwach Kanonierów którzy ostatecznie wygrali 2-0 z Newcastle United.

W słonecznych Włoszech pierwszy mecz jako mistrz Włoch rozegrał Piotr Zieliński a jego SSC Napoli zwyciężyło 1-0 nad Fiorentiną. Bartosz Bereszyński całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.

Pozostajemy we włoskich klimatach bo tam w barwach Salernitany prowadzonej prowadzonej przez Paulo Sousę przełamał Krzysztof Piątek. Polak wpisał się na listę strzelców ale jego drużyna ostatecznie poległa walcząc na wyjeździe z Empoli 2-1. Dla polskiego strzelca było to czwarte trafienie w obecnym sezonie.

Dobre noty zebrał również grający w greckich  Atenach Damian Szymański. Polski pomocnik zaliczył asystę a jego AEK zatriumfował w spotkaniu w ramach play-off-ów greckiej ligi.

Pozostałe minuty Polaków na obczyźnie w ostatnim czasie;

Wojciech Szczęsny (Juventus FC) – 90 minut w meczu z Atalantą BC (2:0)

Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam) – do 61. minuty w meczu z Excelsiorem Rotterdam (2:0)

Karol Linetty (Torino FC) – od 76. minuty w meczu z z AC Monza (1:1)

Kacper Kozłowski (SBV Vitesse) – 90 minut w meczu z Fortuną Sittard (0:2)

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona) – 90 minut w meczu z US Lecce (1:0)

Krystian Bielik (Birmingham City) – 90 minut w meczu z Sheffield United (1:2)

Tymoteusz Puchacz (Panathinakos AO) – od 78. minuty w meczu z Olympiakosem SFP (0:1)

Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut w meczu z US Sassuolo Calcio (1:1)

Jan Bednarek (Southampton FC) – 90 minut w meczu z Nottingham Forest (3:4)