PZPN wydał oświadczenie w sprawie barażowych meczów z Rosją, które w związku z rosyjską agresją skierowaną przeciwko Ukrainie, stanęły pod ogromnym znakiem zapytania. 

Od początku rosyjskiego najazdu na teren Ukrainy wielką niewiadomą stała się kwestia rozegrania marcowych spotkań w ramach baraży o mundial w Katarze, który ma odbyć się pod koniec 2022 roku. PZPN podjął kroki mające ustalić wspólne stanowisko w tej sprawie. Ostatecznie około godziny 16 do mediów trafiło oświadczenie PZPN, które zostało jednocześnie poparte przez związki Szwecji i Czech, a więc drużyn również będących w “rosyjskiej” ścieżce w drodze na mistrzowski turniej. 

Zgodnie z oświadczeniem wspomniane wyżej federacje uznają, że mecze zaplanowane na 24 i 29 marca nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej, gdyż aktualna sytuacja militarna wiąże się z obniżeniem poziomu bezpieczeństwa dla reprezentacji i oficjalnych delegacji. Federacje wyraziły również oczekiwanie na reakcję FIFY oraz UEFY w kwestii stworzenia alternatywnych rozwiązań dotyczących miejsc rozegrania nadchodzących spotkań. 

Oświadczenie zostało przyjęte przez opinię publiczną jako próbę spokojnego nacisku na światową federację. Pierwotnie bowiem mówiło się, iż reprezentacja Polski oraz reprezentacje innych krajów powinny odmówić gry z Rosją w każdym realnych przypadku. 

Już jutro ma odbyć się specjalne posiedzenie UEFY, na którym ma zostać podjęty temat finału Ligi Mistrzów, który w tym sezonie miał zostać rozegrany Petersburgu. Wszystko jednak wskazuje na to, że odbędzie się on w innym kraju. 

JL

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.