Jak podał portal Łączy Nas Piłka nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Jerzy Brzęczek! Nowy trener miał być ogłoszony około 24 lipca, jednak Polski Związek Piłki Nożnej już dziś przedstawił nam swą decyzję. Wybór niewątpliwie można uznać z odważny ruch ze strony władz PZPN-u.

Nowy szkoleniowiec jest byłym reprezentantem Polski. W kadrze rozegrał 43 spotkania, w których zdobył 4 bramki. Grał na pozycji środkowego pomocnika. Większą część klubowej kariery spędził w Austrii.

Swą trenerską karierę Jerzy Brzęczek zaczynał w Polonii Bytom jako asystent trenera. Było to w 2009 roku. Przed następnym sezonem samodzielnie objął drużynę Rakowa Częstochowa, którą prowadził przez 4 lata. Od listopada do 2014 roku do września 2015, pracował jako trener Lechii Gdańsk, następnie był szkoleniowcem GKS-u Katowice, by od lipca 2017 objąć stery w Wiśle Płock, z którą osiągnął jak do tej pory, życiowe rezultaty w Ekstraklasie, zajmując z Nafciarzami w ubiegłym sezonie 5 miejsce, będąc o krok od europejskich pucharów.

Prezentacja nowego selekcjonera ma odbyć się 23 lipca o godzinie 12:30 w sali konferencyjnej na stadionie PGE Narodowym. Już w czwartkowym wydaniu Przegląd Sportowy podawał, że jedynym z kandydatów może być właśnie Brzęczek. Jak widać prognozy sprawdziły się szybciej, niż pierwotnie zakładano. Nazwisko nowego trenera, mieliśmy bowiem poznać właśnie około 23 lipca, jednak zważywszy na wybór Zbigniewa Bońka i rozpoczynający się w następny weekend sezon Lotto Ekstraklasy, działania trzeba było przyspieszyć, gdyż aktualnie Wisła Płock została bez opiekuna na zbliżające się rozgrywki.

Wybór ten trzeba uznać za nieco zaskakujący. Powszechnie mówiło się o tym, iż w Polsce nie ma szkoleniowca, który mógłby podołać wyzwaniu jakim jest pozycja selekcjonera reprezentacji Polski. Dlatego brane pod uwagę były głównie zagraniczne nazwiska m.in. takich postaci jak Cesare Prandelli czy Antonio Conte. Padło jednak na Polaka i decyzja stworzyła oczywiście ogromne pole do polemiki.

 

Atmosfera bliźniaczo przypomina tę, kiedy nowym selekcjonerem ogłoszono Adama Nawałkę. Jako redakcja Radio Gol życzymy Jerzemu Brzęczkowi powodzenia i wielu sukcesów na nowym stanowisku!

A Wy co sądzicie o wyborze nowego selekcjonera?

FOT.https://twitter.com/LaczyNasPilka
UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.