W czołówce Premier League coraz ciaśniej. Po wczorajszym zwycięstwie Leicester, oba kluby z Manchesteru nie mogą popełnić błędu. City o swój komplet zawalczy z brawurową ekipą Deana Smitha.

Bezbłędny marsz Obywateli – Mnchester City

Osiem spotkań z rzędu wygranych; ostatnia porażka 21 listopada w dziewiątej kolejce – co jak co, ale trzeba przyznać, że liczby zespołu Guardioli są imponujące. Wszystko wynika w dużej mierze z ogromnego progresu gry defensywnej. City przez trzy ubiegłe sezony królowało pod kątem strzelonych bramek, tymczasem aktualnie są najlepiej broniącym zespołem ligi (ledwie 13 straconych goli). Sam hiszpański szkoleniowiec przyznał, że klucz do sukcesu leży przede wszystkim w solidnej obronie. Aktualnie Obywatele wydają się po prostu drużyną kompletną, gotową do rywalizacji na każdym możliwym froncie. W tamtym roku ogromnym utrapieniem były kontuzje, ale tym razem kadra jest jeszcze szersza i przygotowana na ewentualne kryzysy. 

Czy Dawid ma szansę z Goliatem? – Aston Villa

The Villans ucierali w tym sezonie nosa już Liverpoolowi, Arsenalowi, czy Leicester. Pytanie jednak. czy sił starczy na takiego hegemona jakim jest zespół The Citizens? Lekko nie będzie, a ostatnie kłopoty klubowe nie stawiają gości w tak jasnym świetle. Zespół z Birmingham zmagał się ze sporymi kłopotami w związku z koronawirusem, stąd m.in. wystąpiła kuriozalna konieczność zagrania w FA Cup młodzieżowcami. Wydaje się jednak, że większość tych zawirowań już za ekipą Deana Smitha, cały temat poświęcił znaczną część konferencji przedmeczowej z trenerem. Ostatni raz The Villans wygrali na Etihad w 2007 roku (0-2). Na pewno kibice liczą, że mimo wszystkich komplikacji dziś ich ulubieńcy sprawią im miłą niespodziankę.

Składy

Manchester City

Aston Villa

Relację ze spotkania poprowadzę dla Państwa na Kanale 2. RadiaGol od godz. 19:00.

autor: Maciej Jędrzejak

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.