Według Fabrizio Romano i holenderskiej prasy, PSG udało się przekonać Georginio Wijnalduma i trafi on do stolicy Francji, zamiast Katalonii. 

Sytuacja zmieniła się na przestrzeni 48 godzin. W ostatnich dniach praktyczne pewne było dołączenie środkowego pomocnika do FC Barcelony, jednak lepsza finansowo i sportowo oferta z wicemistrza Francji przekonała holendra. Informację potwierdził specjalista od specjalista od okienek transferowych Fabrizio Romano oraz holenderskie media takie jak Voetball International czy Telegraaf. 

Zatwierdzenie transferu ma nastąpić w przeciągu najbliższych godzin, pozostały do ustalenia ostatnie szczegóły kontraktu. Barca od jakiegoś czasu miała słowną umowę z Wijnaldumem, ale nie była w stanie przebić oferty z PSG. Po przemyśleniu obu ofert, holender zdecydował się dołączyć do Paryża. 

Obecnie przebywa on na zgrupowaniu swojej reprezentacji przed turniejem finałowym mistrzostw Europy. Według Telegraaf, ważną rolę w negocjacjach odegrał Mauricio Pochettino, który będzie pierwszym zawodnikiem ściągniętym do klubu za jego kadencji. 

Autor: Filip Tyczyński

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.