(©Illustration / IconSport)

Znamy już finalistę walki o miejsce w Ligue 1. Toulouse pokonało w dzisiejszym starciu Grenoble i czeka na swojego rywala z wyższej ligi.

Zespół z południa Francji powalczy o powrót do piłkarskiej elity po rocznym pobycie na zapleczu ligowym. Dwukrotny mistrz kraju zasłużył sezonem na taką szansę, między innymi dlatego że strzelił w niej najwięcej bramek. Udało się tego dokonać za sprawą duetu Rhys Healey i Issouf Bayo Vakoun, którzy łącznie zdobyli 24 bramki.

Rywalizacja z Grenoble w dzisiejszym półfinale baraży od początku była ze strony gospodarczy ofensywna, bo już w drugiej minucie udało się wywalczyć rzut karny. Jedenastka co prawda została spudłowana, jednak dzięki dobitce Stjin Spierings wypełnił swoje zadanie i otworzył wynik spotkania. W 23 minucie prowadzenie podwyższył Kouadio Kone, a wynik zamknął w doliczonym czasie gry Rhys Healey i ustanawiając końcowy wynik na 3:0.

Tolouse – Grenoble 3:0 (21/5/2021)