Jeszcze rok temu starcie Paris Saint – Germain kontra AS Monaco nie pobudzałoby jakiejkolwiek wyobraźni fana Ligue 1. Spowodowane było to fatalną dyspozycją piłkarzy z księstwa, którzy po odejściu trzonu zespołu z półfinału Ligi Mistrzów znaleźli się na dnie ligi francuskiej. 

Teraz jednak wygląda na to, iż ten mecz będzie najciekawszy od lat. Ofensywy obu zespołów wyglądają świetnie, zarówno Monaco, jak i PSG są w czołówce ligi, co tylko pomaga podnieść temperaturę tego meczu. Jeszcze bardziej jest to możliwe dzięki osobie Kyliana Mbappe, który drogę na piłkarski szczyt zaczynał właśnie w AS Monaco. 

Kevin Volland i Wissam Ben Yedder będą chcieli jednak pokazać, że również potrafią zdobywać gole. 25 goli zdobytych przez nich wspólnie świadczy o znakomitej współpracy i rozwoju obu napastników. Z kolei podobną liczbę bramek w PSG ma tercet Mbappe – Icardi – Kean. Zapowiada się znakomite spotkanie mimo nieobecności Neymara. Mecz ten rzecz jasna w kanale 1 RadioGol, a skomentuje je Wojciech Anyszek. 

UDOSTĘPNIJ