Powiększa się Polska kolonia w Ligue 1. Karol Fila zamienia Lechię Gdańsk na RC Strasbourg. 

Fila 
trafił do Lechii w 2012 roku. Swoją seniorską przygodę z piłką rozpoczynał właśnie w klubie z trójmiasta, mając dotychczas na koncie dziewięć asyst i cztery bramki. Jest także zdobywcą Pucharu Polski i Superpucharu. 

Poprzednie sezony nie były wybitne w wykonaniu bocznego obrońcy, więc jest to także naturalny koniec dla obu stron. Potencjał piłkarski jednak ma, co udowadniał na początku swojej kariery w pierwszym zespole. 

RC Strasbourg to piętnasty zespół poprzedniego sezonu Ligue 1. Karol Fila najprawdopodobniej przychodzi jako zastępca Keeny’ego Lala, który opuścił zespół ze wschodu Francji podczas zimowego okienka transferowego. 

Polak podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku. Kwota transferu nie została oficjalnie podana, jednak ma się ona wahać w okolicach dwóch milionów euro. 

Autor: Filip Tyczyński

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.