Justin Kluivert kontynuuje zwiedzanie lig europejskich w ramach swojej kariery. Kolejnym przystankiem Holendra będzie Ligue 1, w której występować będzie w barwach OGC Nice.

Nice będzie już czwartym klubem w karierze 22-latka. Kluivert jest wychowankiem Ajaxu Amsterdam, z którego w 2018 przeniósł się za 17 milionów euro do AS Romy. W barwach ekipy z Rzymu Holender wystąpił 68 razy, zdobywając 9 bramek i 10 asyst. W poprzednim sezonie przebywał na wypożyczeniu w RB Lipsk, gdzie wystąpił w 27 spotkaniach. „Byki” nie zdecydowały się jednak na przedłużenie pobytu Kluiverta w Niemczech.

Po przyjściu do Romy Jose Mourinho zdecydował, że Holendra czeka kolejny rok poza klubem. 22-latek uda się na wypożyczenie do OGC Nice. Umowa pierwotnie zakłada roczny pobyt we Francji, ale zawiera opcję wykupu skrzydłowego za 10 milionów euro.

Ekipa z Nicei zakończyła poprzedni sezon na 9. miejscu w tabeli i teraz szuka okazji, aby poprawić wyniki w nadchodzącej kampanii. Nowy trener – Christophe Galtier – intensywnie walczy o wzmocnienia zespołu. Do tej pory do Nice dołączyli Calvin Stengs, Melvin Bard i Jean N’Guessan. Oprócz tego francuski klub na stałe wykupił z Barcelony Jeana-Claira Todibo.

Autor: Adam Wojtowicz

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.