Wraz z końcem sezonu rozpoczynamy plotki transferowe, okienka otwieranego z początkiem lipca. Paris Saint Germain ma wobec tego okresu plany ambitne, bo trzeba wokół Kyliana Mbappe zbudować silny zespół. Kto jest na celowniku Paryżan?

Eduardo Camavinga to gorące nazwisko na rynku transferowym. Młody francuski pomocnik jest niezwykle obiecującym graczem, a poprzez jego deklarację o nieprzedłużaniu kontraktu z obecnym klubem, ciekawą opcją dla czołowych klubów starego kontynentu. Plotki o zainteresowaniu PSG mają podstawy bytu, bo sam zawodnik jak ujawniło RMC byłby chętny do pozostania w kraju i grze w stolicy. Początkowe informacje donosiły, że Stade Rennes żadą za 18-letniego gracza kwoty opiewającej na 100 milionach, jednak lokalne gazety i France Bleu Bretagne zaprzeczyły temu, aby Rennes podawało jakąkolwiek sumę wykupu. Według niektórych szacunków, transakcja miałaby się opierać na 40-50 milionach. Sam zawodnik zapowiedział, że podejmie decyzję dotyczącą swojej przyszłości po rozgrywanym EURO. 

Achraf Hakimi według Gazetto Dello Sport jest pierwszym zawodnikiem, który miałby zostać zmuszony do sprzedaży, by móc odetchnąć finansowo. Klub jest w dużych tarapatach finansowych, a główny akcjonariusz Suning dąży do 100 milionów wartości dodanej w rozliczeniu za letnie okno transferowe. Francuska prasa uczyniła Hakimiego priorytetem dla PSG na prawej obronie, jednak do walki o gracza włączył się również Bayern Monachium i Real Madryt. Real wyszkolił tego zawodnika i ma pierwszeństwo wykupu, jednak jak podał włoski dziennik, najbliżej do zrealizowania transakcji jest wicemistrz Francji. Koszt operacji miałby oscylować na kwocie 50 milionów euro. 

Theo Hernandez to kolejny boczny obrońca na liście życzeń. Francuski boczny obrońca od dłuższego czasu jest na liście życzeń paryżan. Według Chrisitana Falka, specjalizującego się w kwestiach transferowych, PSG złożyło ofertę za 23-latka, który rozegrał najlepszy sezon w swojej karierze. Niewiele więcej wiadomo w tej sprawie, nie podano również kwoty za jaką Francuz mógłby się przenieść do swojej ojczyzny, jedynie L’Equipe wspomniał o sumie sięgającej 40 milionów euro. Mediolańska prasa, w szczególności znany wśród fanów MilanNews, twierdzi że AC Milan odrzucił już ofertę ze strony PSG. 

Paryż czeka duża rewolucja, a aktualne pogłoski zwiastują duże zaangażowanie ze strony Leonardo w pierwsze tygodnie po zakończeniu sezonu. Jak rozwiąże się sytuacja wspomnianych graczy? Szczegóły poznamy prawdopodobnie po EURO. 

Autor: Filip Tyczyński 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.