Toni Kroos przeszedł do Realu Madryt z Bayernu Monachium latem 2014 roku. Wtedy trenerem Bawarczyków był Pep Guardiola, który obecnie pracuje w Manchesterze City. Teraz drogi pomocnika i szkoleniowca zejdą się w 1/8 Ligi Mistrzów, tym razem jednak staną na przeciwko siebie. Kroos udzielił wywiadu dla “The Atlethic” przed starciem z Mistrzem Anglii i opowiedział o stosunkach, które panują między nim a Guardiolą.

Mógł zostać w Bayernie, ale nie chciał tego robić tylko dla trenera

Toni Kroos mówił o tym, że była opcja pozostania w Monachium i przedłużenia kontrkatu o pięć lat, do tego namawiał go właśnie Pep Guardiola. Niemiec uznał jednak, że przedłużanie umowy tylko dla trenera, jest bez sensu.


Mogłem przedłużyć kontrakt z Bayernem, ale nie sądzę, że dobrym pomysłem jest podpisanie umowy tylko dla trenera. Chciał, aby została ona przedłużona, ale jaki był sens podpisania, skoro on mógł niedługo odejść. 

Niemiec raczej swojej decyzji nie żałuje. Guardiola z Bayernu odszedł dwa sezony później, a pomocnik z Realem Madryt wygrał trzykrotnie Ligę Mistrzów.
Kroos o Guardioli opowiada tak:


Opuścił Bayern dwa lata później, pozostajemy w kontakcie i dogadujemy się, nigdy go nie zapomnę, ponieważ wiele się nauczyłem.

Walka o życie 

Starcie Realu Madryt z Manchesterem City odbędzie się w środę o godzinie 21 na Santiago Bernabeu. Zarówno dla jednej, jak i drugiej drużyny ten mecz jest niezwykle ważny, ponieważ odpadnięcie na tym etapie rozygrwek byłoby bolesną porażką.

źródło: marca.com

UDOSTĘPNIJ