Rodrygo Goes po wczorajszym występie przeciwko Galatasaray znalazł się na ustach całego świata. I nic w tym dziwnego, bo młody Brazylijczyk ustanowił w tym spotkaniu kilka rekordów. 

18-latek nie mógł wymarzyć sobie lepszego wieczoru. Debiut na Santiago Bernabeu w Lidze Mistrzów, hat-trick i do tego asysta. Rodrygo udowodnił w tym spotkaniu, że ma potencjał, aby stać się w przyszłości wielkim piłkarzem.

Brazylijczyk sprawił, że futbolowi statystycy mieli ręce pełne roboty już po kilkunastu minutach gry. Rodrygo stał się wczoraj bowiem drugim najmłodszym zawodnikiem w historii Ligi Mistrzów, który zdobył hattricka w tych rozgrywkach (18 lat i 301 dni). Pod tym względem ustępuje on jedynie legendarnemu napastnikowi Realu MadrytRaulowi, który dokonał tej sztuki mając 18 lat i 113 dni. Trzeci w tej klasyfikacji jest Wayne Rooney, który w 2004 roku mógł pochwalić się hattrickiem zdobytym w wieku 18 lat i 340 dni.

Ponadto Rodrygo popisał się wczoraj perfekcyjnym hat-trickiem (trzy gole zdobyte trzema częściami ciała – prawą nogą, lewą nogą i głową) i tym samym ustanowił nowy rekord w Lidze Mistrzów. Brazylijczyk jest zdecydowanie najmłodszym graczem, któremu udała się ta sztuka. Za jego plecami znajdziemy jednak takie gwiazdy jak Kylian Mbappe (20 lat i 306 dni), Michael Owen (22 lata i 312 dni) i Karim Benzema (22 lata i 345 dni).

Warto również zaznaczyć, że Cristiano Ronaldo zdobył pierwszego perfekcyjnego hat-tricka w Lidze Mistrzów dopiero w 2017 roku, a Leo Messiemu ta sztuka w tych rozgrywkach nie udał się jeszcze nigdy.

Co więcej, Rodrygo stał się najmłodszym Brazylijczykiem w historii, który strzelił gola w Champions League. Dodatkowo bohater wczorajszego meczu ustrzelił najszybszy dublet w historii tych rozgrywek.

 

W obecnym sezonie Rodrygo Goes wystąpił w ośmiu spotkaniach, w których zdobył sześć bramek i zanotował jedną asystę. Aby tego dokonać potrzebował raptem 370 minut.

 

UDOSTĘPNIJ