Trzecią kolejkę Ligi Mistrzów rozpoczniemy spotkaniem Clubu Brugge z Manchesterem City. Po dwóch meczach oba zespoły dzieli jeden punkt. Kto okaże się lepszy w bezpośredniej rywalizacji?

Sytuacja obu drużyn

Jak dotąd, mistrzów Belgii możemy nazwać czarnym koniem grupy A. Tuż po losowaniu, zespół Philippe’a Clementa skazywany był na pożarcie przez wszystkie zespoły w grupie. Tymczasem po dwóch rozegranych meczach Niebiesko-Czarni zgromadzili na koncie 4 oczka, które zdobyli dzięki remisowi z naszpikowanym gwiazdami PSG oraz zaskakującym wyjazdowym zwycięstwie z Lipskiem.

Minimalnie gorszy dorobek mają ich rywale. Manchester City kolejną edycję Champions League zaczął niezwykle imponująco, bo od wysokiego zwycięstwa nad Lipskiem 6-3. Następnie zawodnicy Pepa Guardioli ulegli PSG na Parc de Princes. Chociaż ich sytuacja nie wygląda źle, to dzisiejsza porażka oraz ewentualne zwycięstwo mistrzów Francji z Lipskiem mogłoby sprawić, że kibice The Citizens zaczęliby się niepokoić o awans swoich ulubieńców do fazy pucharowej.

Tabela grupy A po dwóch kolejkach

1. PSG – 4 pkt (3-1)

2. Club Brugge – 4 pkt (3-2)

3. Manchester City – 3 pkt (6-5)

4. RB Lipsk – 0 pkt (4-8)

Faworyt do zwycięstwa

Niekwestionowanym faworytem do zdobycia kompletu punktów są zawodnicy z Wysp, którzy w tym sezonie wielokrotnie pokazywali, że są w wysokiej formie. Przed gospodarzami zatem bardzo ciężkie wyzwanie, ale udowodnili oni, że w Lidze Mistrzów stać ich na zrobienie rzeczy wielkich. I nie mamy na uwadze tylko obecnego sezonu. Na ostatnie 15 meczów w tzw. najlepszej lidze świata, piłkarze z Brugii przegrali tylko pięciokrotnie. Dzisiaj liczą na kolejny dobry występ.

Oficjalne składy

Do śledzenia relacji z tego spotkania zapraszamy Państwa od godziny 18:45 do kanału 1. Radia GOL. Mecz skomentuje Mateusz Orłowski.

UDOSTĘPNIJ