W środowy wieczór zakończyła się pierwsza runda eliminacji do Ligi Mistrzów. Poznaliśmy ostatnie 4 zespoły, które pozostają w walce o udział w Champions League 2021/2022. Swój mecz wygrała Legia Warszawa, co daje jej awans do dalszej fazy.

Legia po wygranej 3:2 na wyjeździe była faworytem do awansu i ostatecznie oczekiwania spełniła. Nie zdominowała kompletnie przeciwnika, ale wygrała 2:0 i pewnie przeszła dalej. Mecz piłkarze Czesława Michniewicza rozpoczęli defensywnie, dając rywalom sporo miejsca i broniąc się we własnej szesnastce. Dlatego w początkowej fazie spotkania to mistrzowie Norwegii mieli dużo groźnych sytuacji i kilkukrotnie byli bliscy strzelenia bramki.

„Legioniści” zatrzymali jednak napór rywali i zdobyli gola jeszcze przed przerwą. Po kilku obiecujących atakach, które gola jednak nie dały, zabłyszczał Luquinhas. Brazylijczyk zaprezentował świetny rajd lewym skrzydłem i otworzył wynik rywalizacji. Od tego momentu zawodnicy Bodo/Glimt znaleźli się pod jeszcze większą presją, a każda minuta coraz bardziej zbliżała Polaków do sukcesu. Ten przypieczętował w 95. minucie Tomas Pekhart, zdobywając gola w niezbyt efektowny, natomiast skuteczny sposób.

W pozostałych trzech meczach również nie zabrakło emocji. Neftchi Baku po raz drugi wygrało 2-1 i wyeliminowało z kwalifikacji Dinamo Tbisili, sprawiając tym samym małą niespodziankę. Po rezultacie 2-2 w pierwszym meczu i 90 minutach bez bramki w rewanżu pojedynek FC Alashkert z Connah’s Quay Nomads doszło natomiast do dogrywki. W niej to ekipa z Armenii wyszła górą i pozostała w rywalizacji. Ostatnim uczestnikiem 2. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów został natomiast Kairat Almaty, który po wyjazdowym remisie w rewanżu pokonał Maccabi Haifa 2-0.

Wyniki środowych meczów eliminacji do LM:

Kairat Almety 2-0 Maccabi Haifa (3-1 w dwumeczu)
FC Alashkert 1-0 Connah’s Quay Nomads (3-2 w dwumeczu)
Naftchi Baku 2-1 Dinamo Tbisili (4-2 w dwumeczu)
Legia Warszawa 2-0 FK Bodo/Glimt (5-2 w dwumeczu)

Poznaliśmy dziś wszystkich uczestników kolejnej fazy eliminacji Ligi Mistrzów, a więc znamy już także pary tej rundy. Legia Warszawa zmierzy się z wicemistrzem Estonii, Florą Tallin. Pierwsze spotkanie tych dwóch ekip już z tydzień, 20. lipca, na Stadionie przy ulicy Łazienkowskiej.