Wczoraj zostały rozegrane mecze rewanżowe 2 rundy kwalifikacji do ligi Mistrzów. Było bardzo dużo ciekawych wyników oraz meczy.

Bodø/Glimt 🇳🇴 – Linfield 🏴. To było bardzo emocjonujące spotkanie, ale tylko dla jednej z drużyn. Ekipa z Norwegii przeważała dokładnie we wszystkich statystykach. Ponad 20 strzałów oddali Norwedzy. Niestety klub z Irlandii Północnej nie oddał ani jednego strzału. Ten mecz można nazwać tylko jednym słowem „pogrom”.

Wynik meczu: 8-0

7′ Vetlesen (Bodø)

21′ Boniface (Bodø)

25′ Pellegrino (Bodø)

29′ Saltnes (Bodø)

52′ Espejord (Bodø)

54′ Pellegrino (Bodø)

73′ Sampsted (Bodø)

88′ Espejord (Bodø)

Fenerbahce🇹🇷 – Dynamo Kijów🇺🇦. W meczu przewałaża drużyna z Turcji. Oddali oni ponad 19 strzałów, czyli o 5 więcej niż Ukraińcy. Jednak wynik pomimo przewagi Turków rozstrzygnął się dopiero po 120 minutach gry. Ostatnia bramka wpadła w 114 minucie. Ukrainćy mogli mówić o dużym szczęście, bo to oni wyszli zwycięsko. Od minuty 53 klub z Turcji grał w 10, gdyż Yuksek otrzymał drugi żółty kartonik. Przy wyniku 0-1 dla Ukraińców Turcy mieli szansę na remis już w 70 minucie jednak Valencia zmarnował jedenastkę

Wynik meczu: 1-2

57′ Buyalskyi (Dynamo Kijów)

88′ Szalai (Fenerbahce)

114′ Karavaev (Dynamo Kijów)

Malmo🇸🇪 – Zalgiris🇱🇹. Ten dwumecz napewno zaskoczył wszystkich. Szwedzi mieli prawie 60% posiadania piłki i oddali, aż 10 strzałów na bramkę z czego 5 celnych. Litwini oddali 9 strzałów, z czego zaledwie 3 celne jednak znów wygrali mecz. W minucie 78 czerwoną kartkę otrzymał Christensen za dwa żółte kartoniki.

Wynik meczu: 0-2

34′ Oyewusi (Zalgiris)

52′ Olivera (Zalgiris)

Zurich🇨🇭 – Qarabach🇦🇿. Pogromca Lecha Poznań awansował dalej po bardzo zaciętym dwumeczu. W pierwszym meczu zawodnicy z Azerbejdżanu wygrali u siebie 3-2. Statystyki są mocne wyrównane i nie można mówić o przewadze żadnego z klubów. W tym meczu trzeba było 120 minut by rostrzygnąć ten dwumecz. Pierwsza bramka padła w 4 minucie, a ostatni w 98 minucie.

Wynik meczu: 2-2

4′ Medvedev (Zurich) [Samobój]

56′ Kady (Qarabag)

90+5′ Santini (Zurich)

98′ Owusu (Qarabag)

Slovan Bratysława🇸🇰 – Ferencvaros🇭🇺. Węgrzy na swoim boisku przegrali 1-2 ze Słowakami. Jednak w tym meczu pokazali jak trzeba grać. Pomimo w miarę wyrównanych statystyk Slovan oddał tylko jedno celne uderzenie, które zakończyło się bramką. 4 bramki strzelone przez klub z Węgier udowodniły jak powinno się grać.

Wynik meczu: 1-4

20′ Boli (Ferencvaros)

31′ Zachariassen (Ferencvaros)

70′ De Marco (Slovan)

89′ Traore (Ferencvaros)

90+5′ Laidouni (Ferencvaros)

Olympiacos Piraeus🇬🇷 – Maccabi Haifa🇮🇱. To duża sensacja tak samo jak mecz z Malmo. Pomimo remisu w pierwszym meczu 1-1, to spotkanie to istna katastrofa dla klubu z Grecji. Olympiacos pomimo posiadania piłki na poziomie 59% oddał zaledwie 8 strzałów z czego tylko jeden celny. Za to Izraelczycy oddali tyle samo celnych strzałów co wszystkie strzały Greków.

Wynik meczu: 0-4

5′ Chery (Maccabi)

61′ Pierrot (Maccabi)

65′ Pierrot (Maccabi)

87′ Abu Fani (Maccabi)

To wszystkie rozegrane wczoraj mecze. Podsumowując wczorajszą rundę kwalifikacji, było tyle ciekawych spotkań, zaskoczenia i pewne zwycięstwa. Mamy nadzieję, że kolejne mecze kwalifikacji Ligi Mistrzów będą tak samo ciekawe jak te lub bardziej.