Bayern Monachium w swoim stylu przeprowadza demolkę, Cristiano Ronaldo ratuje trzy punkty Manchesterowi United, a Salzburg ma już na swoim koncie pięć rzutów karnych w tej edycji LM. No i ta nieszczęsna Barcelona…

Trzeba zacząć od niespodziewanego obrotu sytuacji. Barcelona przyjeżdża do Lizbony w dość dobrych humorach. W weekend wygrali 3-0 z Levante, na murawę wrócił Ansu Fati. Widać światełko w tunelu. Jorge Jesus i jego piłkarze jednak szybko dobrali się do włącznika i to światło zgasili. Darwin Nunez ukąsił już w trzeciej minucie. Barcelona nie grała później źle. Brakowało skuteczności, bo sytuacje do strzelenia gola były nie najgorsze. W drugiej połowie Katalończycy byli bezradni. Stracili kolejne dwie bramki. Ronald Koeman nie pomagał im z ławki. Jego decyzje były wprost niezrozumiałe. Dobrze grającego Frenkiego de Jonga, który tworzył zagrożenie pod bramką Benfiki, przesunął na pozycję jednego ze stoperów. Pytanie nie czy, a kiedy Holender przestanie pełnić funkcję menedżera Blaugrany.

Cristiano Ronaldo nie odstaje od Leo Messiego. Wczoraj Argentyńczyk popisał się fantastycznym golem przeciwko Manchesterowi City, a dziś portugalski napastnik odpowiedział ratującym trzy punkty trafieniem w ostatniej akcji meczu. Tym sposobem piłkarze Solskjaera zdobywają swoje pierwsze oczka w tej edycji Ligi Mistrzów.

Przyszedł. Zrobił, co trzeba. I wyszedł. Po prostu Robert Lewandowski. Polski snajper znów pokazał światu, co to znaczy być genialnym napastnikiem. W pierwszej połowie meczu z Dynamem Kijów dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Sprawiło to, że mógł ostatnie dziesięć minut meczu obejrzeć z wysokości ławki rezerwowych. Bayern rozgromił zespół Tomasza Kędziory.

Pełna lista wyników środowych spotkań 2. kolejki Ligi Mistrzów:

GRUPA E:

• Benfica 3-0 Barcelona (Nunez 3′ 79′, Rafa 69′)
  • Bayern 5-0 Dynamo Kijów (Lewandowski 12′ 27′, Gnabry 68′, Sane 74′, Choupo-Moting 87′)