AC Milan mocno zawiódł swoich kibiców tym spotkaniu, przegrali 0-2 i trudno było o mocne punkty w Azzuri.

0-2 to najmniejszy możliwy wymiar kary dla Milanu, Inter dominował i mogło być o wiele wyżej. Inter dwa ciosy wyprowadził na początku meczu w ósmej minucie kapitalnego gola zdobył Edin Dzeko po strzale z woleja. Zaledwie trzy minuty później, Henrikh Mkhitaryan uderzył zza pola karnego pokonując Mikea Maignan. Jakby tego było mało podyktowany został karny dla Interu, jednak na szczęście Milanu został on anulowany. Na niekorzyść Milanu zadziałała absencja lidera zespołu, Rafaela Leao.

Możemy się zastanawiać czy ten mecz powoduje, że Inter może sobie powoli rezerwować miejsca w Stambule.