Dariusz Szpakowski w rozmowie Łukaszem Zarzecznym z TVP Sport skomentował obecną sytuację w europejskich pucharach oraz wskazał swojego faworyta do wygrania Ligi Mistrzów. Zdaniem komentatora to Bayern Monachium ma największe szanse na końcowy triumf w tych rozgrywkach.

Obecny sezon Champions League przerwano w połowie marca. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy i gdzie dokładnie zostaną rozegrane pozostałe spotkania. Póki co potwierdzone zostało jedynie to, że rywalizacja w Lidze Mistrzów zostanie dokończona w sierpniu. Dariusz Szpakowski wierzy w scenariusz przeniesienia wszystkich spotkań do stolicy Portugalii – Lizbony.

UEFA ma nad czym myśleć, ale musi podjąć jakąś decyzję. Prawdopodobnie mecze nie będą rozgrywane w Stambule i zostaną przeniesione do Portugalii. To będzie bardzo dziwna Liga Mistrzów – przewiduje dziennikarz.


Komentator uważa, że głównym faworytem do wygrania Champions League jest Bayern Monachium. Szpakowski zwraca jednak uwagę na jedną istotną kwestię – piłkarzom “Die Roten” w walce o końcowy triumf może przeszkodzić długa przerwa przed rozgrywkami.


Bundesliga skończy rozgrywki i jeśli Bayern dojdzie do finału Pucharu Niemiec, to będzie miał trzy tygodnie na to, aby przygotować się do Ligi Mistrzów, nie grając. Pospieszenie się z perspektywy czasu nie było dobre. Zespoły z Serie A, Premier League oraz La Liga będą w grze. Dla nich nie będzie problemem przygotowanie się do rozgrywek.


Patrząc na formę Bayernu, myślę, że mają duże szanse na końcowy sukces. Jaka będzie ich dyspozycja w tym tygodniu, gdy będą walczyć w Lidze Mistrzów? To spory znak zapytania – ocenił Szpakowski.

Bawarczyków wciąż czeka jeszcze rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów z Chelsea. W pierwszym meczu podopieczni Hansiego Flicka wygrali 3:0 w Londynie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się wówczas Serge Gnabry, a jedno trafienie dołożył Robert Lewandowski.

Poza Bayernem i “The Blues” w grze o trofeum pozostają: PSG, Atletico Madryt, RB Lipsk i Atalanta, które są już pewne gry w ćwierćfinale, a także zespoły, które nie rozegrały jeszcze rewanżowych spotkań 1/8 finału: Barcelona, Napoli, Real Madryt, Manchester City, Juevntus i Olympique Lyon.

Wstępnie UEFA planuje zakończyć sezon Ligi Mistrzów w sierpniu. Bundesliga ma natomiast zakończyć rozgrywki już 27 czerwca, a finał Pucharu Niemiec zaplanowano na 4 lipca. 

Źródło: TVP Sport

UDOSTĘPNIJ