Znamy pary półfinałowe Ligi Europy w sezonie 2021/2022. Po zaciętych ćwierćfinałach w najlepszej czwórce znalazły się drużyny: RB Lipsk, Eintracht Frankfurt, Rangers FC i West Ham.

Atalanta 0:2 RB Lipsk [1:3]

W pierwszym meczu pomiędzy Atalantą a RB Lipsk padł remis, więc było wiadomo, że zwycięzca rewanżu przejdzie do następnej rundy. W Bergamo lepiej spotkanie rozpoczęli goście z Niemiec, którzy za sprawą Nkunku wyszli na prowadzenie w 18. minucie. Francuzowi asystował Laimer. Po przerwie wydawało się, że Atalanta będzie wykonywać rzut karny, jednak po użyciu systemu VAR sędzia zmienił decyzję. W końcówce gospodarze zaatakowali większą liczbą graczy, co wykorzystał ponownie Nkunku zdobywając dublet i dając Lipskowi półfinał Ligi Europy.

FC Barcelona 2:3 Eintracht Frankfurt [3:4]

W rywalizacji Barcelony z Eintrachtem Frankfurt również mieliśmy remis po pierwszym spotkaniu. Na Camp Nou nieoczekiwanie zjawiło się około 30 tysięcy kibiców z Frankfurtu. Ta sytuacja dodała skrzydeł piłkarzom Olivera Glasnera. Goście wyszli na prowadzenie już w 4. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Filip Kostić. Jeszcze przed przerwą po pięknym strzale wynik podwyższył Borre. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Kolejna kontra Eintrachtu dała kolejną bramkę, a na listę strzelców ponownie wpisał się Kostić. Barcelona przebudziła się pod koniec spotkania. W 84. minucie sędzia anulował bramkę Segio Busquetsa. Ten sam zawodnik zdobył już prawidłową bramkę w doliczonym czasie gry. Kolejną dołożył Memhis Depay, ale było już za późno żeby Barca odrobiła straty.

Olympique Lyon 0:3 West Ham [1:4]

W starciu Olympique Lyon z West Hamem także po pierwszym spotkaniu było 1:1. I również w tej parze to goście wyszli zwycięsko. W 38. minucie prowadzenie dał Dawson, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Declan Rice. Gdy w 48. minucie Bowen zdobył bramkę na 3:0 dla West Ham to było jasne, że sprawa awansu już się rozstrzygnęła. Zespół z Londynu koncertowo wypunktował gospodarzy i znalazł się w półfinale.

Rangers 3:1 Sporting Braga [3:2]

Sporting Braga pojechał do Glasgow z jednobramkową zaliczką. To zaliczka wystarczyła tylko dwie minuty, bo wtedy Tavernier zdobył pierwszą bramkę dla Rangers. Zaraz potem sędzia nieuznał gola Roofe’a. Przed przerwą sytuacja Bragi się bardzo skomplikowała. Czerwoną kartkę otrzymał Tormena, a rzut karny na gola zamienił Tavernier. Wydawało się, że gospodarze po przerwie będą powiększać swoją przewagę, a to goście zdobyli bramkę. W 83. minucie Carmo doprowadził do dogrywki. w 101. minucie decydującą bramkę zdobył dla Rangers Kemar Roofe. A jeszcze w pierwszej połowie dogrywki Iuri Medeiros najpierw otrzymał żółtą kartkę za faul, by za parę sekund otrzymać następną za protesty i Braga kończyła mecz w dziewiątkę.

Półfinałowe mecze pomiędzy Eintrachtem Frankfurt a West Ham, oraz RB Lipsk a Rangers zostaną rozegrane 28 kwietnia i 5 maja.