Mecz 1. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów pomiędzy Klaksvikar Itrottarfelag a Slovanem Bratysława został odwołany, z powodu wykrycia 2 przypadków koronawirusa w ekipie mistrza Słowacji. UEFA zdecydowała się ukarać walkowerem drużynę naszych południowych sąsiadów, zatem mistrz Wysp Owczych historycznie awansuje do 2. rundy.

         Spotkanie pierwotnie miało się odbyć 19 sierpnia, lecz zostało przełożone dwa dni po tym, gdy u fizjoterapeuty Slovanu, który miał kontakt z pierwszą drużyną, wykryto zakażenie COVID-19. UEFA zgodziła się na wystawienie drugiej drużyny mistrza Słowacji, lecz tam również jeden z piłkarzy miał koronawirusa.

         W takim przypadku europejska federacja zdecydowała o przyznaniu walkowera ekipie Klaksvikar Itrottarfelag. Jest to pierwszy, historyczny awans drużyny z Wysp Owczych do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Tam już na nich czeka mistrz Szwajcarii Young Boys Berno.

(Źródło: PAP)

Autor: Adam Stelmaszczyk

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Miłośnik piłki, zwłaszcza tej we Włoskim wydaniu. Redaktor również na portalu SerieAPolonia.pl. Poza piłką nożną zafascynowany literaturą grozy, w szczególności twórczością Stephena Kinga oraz H.P. Lovercrafta.