Manchester United podejmnie na wyjeździe drużynę Sheriffu Tiraspol. Spotkanie rozpocznie się w czwartek o godzinie 18.45 na Stadionul Zimbru w Kiszynowie.

Mimo słabego początku sezonu czerwonych diabłów to oni są faworytem w starciu z mołdawską drużyną. Piłkarzy grających dla klubu z Manchesteru ominęło spotkanie w ten weekend z powodu śmierci królowej Elżbiety II. Z kolei gospodarze powrócili na ligowe podwórko i ograli 2:0 Milsami. Najprawdopodobniej trener czerwonych diabłów Erik ten Hag mimo słabszego rywala będzie chciał wystawić najmocniejszą jedenastkę, gdyż ewentualna przegrana w Mołdawii może znacząco utrudnić kwestię awansu do fazy pucharowej Ligi Europy. W ostatnim meczu tych rozgrywek klub z Mołdawii pokonał Omonie Nikozja na wyjeździe 3:0. Zespół trenera ten Haga uległ u siebie Realowi Sociedad wynikiem 0:1.

Obie ekipy nigdy nie miały okazji mierzyć się ze sobą. Manchester United na swojej liście zawodników nie będzie miał dostępnych Anthonego Martiala oraz Marcusa Rashforda. Przez brak tych dwóch zawodników ofensywa klubu z Anglii będzie trochę osłabiona. Oprócz tego, na problemy zdrowotne w dalszym ciągu narzekają Luke Shaw oraz Donny van de Beek. Występ pod znakiem zapytania stoi również dla zawodnika Sheriffa Tiraspol – Dumitru Celeadinca z powodu choroby. Mecz można będzie obejrzeć na platformie Viaplay, a arbitrem tego spotkania jest Polak – Paweł Raczkowski.

Autor: Kacper Kwiatkowski

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.