Pierwsza kolejka Ligi Europy rozpoczyna się. Jako jedno z ciekawszych spotkań przedstawia się starcie Rangers z Olympique Lyon. Zapraszamy na zapowiedź. 

Rangers
w lidze szkockiej od dłuższego czasu spisuje się bardzo dobrze. Zwłaszcza, jeśli chodzi o spotkania u siebie, gdzie w dotychczasowym sezonie polegli jedynie Malmoe w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Dużym osłabieniem przed meczem jest wątpliwy występ Ianisa Hagiego, którego z gry wykluczyć może choroba. 

Lyon początek sezonu ma mizerny. Dopiero w ostatnich dwóch spotkaniach forma zaczęła rosnąć, gdy odnieśli dwa zwycięstwa na krajowym podwórku. Zabraknie w wyjściowej jedenastce czołowego napastnika Moussy Dembele, który odniósł kontuzję mięśniową. Pod znakiem zapytania jest także dyspozycja Xherdana Shaqiriego ze względu na sprawy osobiste. 

Poprzednio, obie ekipy spotkały się 14 lat temu w Lidze Mistrzów, gdzie górą okazał się Lyon. Jak będzie dzisiaj? 

Autor: Filip Tyczyński

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.