W środowe popołudnie w ramach rozgrywek Ligi Europy zmierzą się Spartak i Leicester. Spotkanie od godziny 16:30 będzie transmitowane w kanale 2. Radia GOL. Mecz skomentuje Bartłomiej Szymański.

Obecna kampania dla piłkarzy Spartaka zaczęła się fatalnie. Dwie porażki w trzech pierwszych meczach nowego sezonu Premier Ligi to wyniki, które zdecydowanie nie satysfakcjonują fanów. Do tego doszła porażka z Benficą w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego w dwumeczu pokonali swoich rywali aż 4-0.

Jakby tego było mało, faza grupowa Ligi Europy również nie zaczęła się dla moskwian, tak jakby tego oczekiwali. Domowa porażka z Legią Warszawa po golu w ostatnich minutach meczu sprawiła, że na trybunach zapanowała konsternacja. Kibice domagali się nawet zwolnienia Rui Vitorii.

Ostatnie wyniki wskazują jednak, że kryzys formy mają już za sobą. W podbudowaniu morale zespołu pomogła z pewnością wyjazdowa wygrana z Napoli 3-2. Wynik ten sprawił, że czerwono-biali na nowo zaczęli wierzyć w awans do fazy pucharowej. Jeśli dzisiaj odnieśliby zwycięstwo, znaleźliby się w dość korzystnej sytuacji, jednocześnie komplikując ją Leicester.

Lisy po dwóch kolejkach zamykają bowiem tabelę grupy C z dorobkiem jednego punktu, który zdobyli dzięki remisowi 2-2 z Napoli na King Power Stadium. Czwarta drużyna poprzedniego sezonu Premier League nie do końca może być jednak zadowolona z tego rezultatu, ponieważ na tablicy wyników widniał już wynik 2-0, a prowadzenie stracili po golu w końcówce spotkania.

Dodatkowo porażka z Legią sprawiła, że podopieczni Brendana Rodgersa znaleźli się pod ścianą. Jeśli poważnie podchodzą do rozgrywek Ligi Europy i marzą o grze w pucharach na wiosnę, dziś muszą wygrać, ponieważ kolejna strata punktów może ich sporo kosztować. Powody do optymizmu mogą jednak znajdować w ich ostatnim meczu, w którym to pokonali Manchester United 4-2.

Oficjalne składy

UDOSTĘPNIJ