W środowy wieczór poznaliśmy komplet wyników 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Odbyło się 9 meczów rewanżowych, które wyłoniły pozostałe ekipy w 3. etapie kwalifikacji.

Najciekawszym starciem wieczoru był bez wątpienia mecz Celticu z FC Midtjylland. W pierwszym starciu tych ekip po bardzo zaciętym spotkaniu padł remis 2:2, więc rewanż był absolutnie decydujący. Starcie absolutnie nie zawiodło. Szkoci zdominowali boisko w pierwszej połowie, narzucając tempo gry rywalowi i wykorzystali to. Tuz po przerwie udało im się wyjść na prowadzenie za sprawą Calluma McGregora. Grający z nożem na gardle Duńczycy zmienili jednak swoja grę. Zaczęli naciskać na rywala i w 61. minucie doprowadzili do wyrównania. Pione Sisto zaskoczył obronę Celticu nieprzewidywalną wrzutką, którą Awer Mabil po główce zamienił na gola.

Doszło do dogrywki. W niej Midtjylland szybko wyszło na prowadzenie. Po rzucie wolnym futbolówka odbiła się kilka razy w polu karnym Celticu i Raphael Onyedlika skutecznie umieścił ją z bliska w bramce rywala. Tego zwycięstwa Duńczycy nie oddali już do końca meczu i awansowali  dalej z wynikiem 4:3 w dwumeczu.

W pozostałych meczach także nie zabrakło emocji. Olympiacos zwycięstwem 1-0 nad Nefci Baku ugruntował swój awans, a Sheriff Tiraspol po triumfie 1-0 w pierwszy meczu wygrał 3-1 z FC Alashkert i wyeliminował rywala z walki o Ligę Mistrzów. CFR Cluj wygrał 2-0 z Lincoln Red Imps awansując dalej, a PSV Eindhoven dopełniło formalności pokonując Galatasaray 2-1. Ludogorets Razgrad po wyjazdowym remisie 0-0 zatriumfował 3-1 z NK Mura i także znalazł się w 3. rundzie. Tak samo Young Boys, które wygrało dziś 3-2 ze Slovanem Bratyslava. Sparta Praga zapewniła sobie awans po triumfie 2-0 nad Rapidem Wiedeń, a Crvena Zvezda nie pozostawiła złudzeń Kairatowi Almaty, pokonując rywala wynikiem 5-0.

Kolejna runda eliminacji rozpocznie się za tydzień, 3. sierpnia. Do stawki dołączą kolejne zespoły, które start na tym etapie zapewniły sobie dzięki wynikom w swoich ligach, między innymi SL Benfica czy Shakhtar Donieck. W grze pozostaje również Legia Warszawa, która zmierzy się z Dinamem Zagrzeb.