Wskutek problemów finansowych mediolańskiego klubu działacze AC Milan zdecydowali wycofać się z nadchodzącej edycji Ligi Europy. Razem z UEFA postanowili, że dzięki rezygnacji z rozgrywek będą mogli skupić się na rozwiązaniu problemów finansowych drużyny.

A było tak blisko…

Rezygnacja z Ligi Europy w nadchodzącym sezonie była z pewnością trudną decyzją dla działaczy AC Milan. Do tego stanu rzeczy doprowadziły problemy mediolańskiego klubu z finansowym fair play, z którymi Włosi borykają się już od dłuższego czasu. Rok temu Rossonerri byli blisko wykluczenia z tych rozgrywek, jednak dzięki dodatkowej apelacji drużyna z San Siro dostała pozwolenie na grę w europejskich pucharach.

Jedynym rozwiązaniem kłopotów z finansami miał być awans AC Milan do Ligi Mistrzów, dzięki któremu klub zyskałby 50 milionów euro. Kwota ta umożliwiłaby działaczom rozwiązanie wszelkich problemów. Rzeczywistość okazała się być jednak bardzo brutalna, gdyż Rossonerri zakończyli sezon na 5. pozycji w tabeli, która nie premiowała ich do gry jesienią w Champions League.

AC Milan po raz ostatni zagrał w Lidze Mistrzów w sezonie 2013/14, dochodząc do 1/8 finału, gdzie ostatecznie odpadł po dwumeczu z Atletico Madryt.

Zobacz również: Mariusz Stępiński na celowniku Celty Vigo!

Kto skorzysta na decyzji AC Milan?

Rezygnacja AC Milan z gry w Lidze Europy może okazać się bardzo korzystna dla niektórych klubów z Włoch. Dzięki temu, szansę na grę w europejskich pucharach otrzymają ekipy, które zajęły niższe od Rossonerrich miejsca w tabeli. Decyzja mediolańczyków umożliwi AS Romie bezpośredni awans do tych rozgrywek, a na grę w nich będzie mogło liczyć również Torino.

Zobacz również: Iñaki Astiz przedłużył kontrakt z Legią. Będzie pełnić nową rolę w klubie.

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Wyznawca piłki nożnej od dziewiątego roku życia. Fanatyk FC Barcelony, ligi hiszpańskiej oraz reprezentacyjnych rozgrywek.