Hiszpańska Marca donosi, iż Leonardo Jardim wysunął się na pierwsze miejsce w wyścigu o posadę trenera Realu Madryt. Były szkoleniowiec AS Monaco już blisko miesiąc pozostaje bezrobotny, ale wiele wskazuje, iż stan ten ulegnie niebawem zmianie. Portugalczyk może w najbliższym czasie stanąć przed szansą na zrobienie milowego kroku w swojej karierze.

Leonardo Jardim – trenerska kariera 

Portugalski szkoleniowiec większość swojego trenerskiego życia poświęcił na pracę w ojczyźnie. Indywidualną karierę rozpoczął w 2003 roku obejmując AD Camacha. W 3-ligowcu spędził aż 5 lat. W 2008 roku na blisko rok przejął stery w Chaves, skąd trafił do niższej ligi, do zespołu SC Beira-Mar, z którym wywalczył awans do Ligi NOS.
Kariera Portugalczyka nabrała tempa, gdy na jego zatrudnienie zdecydowali się włodarze Bragi. Szkoleniowiec poprowadził tę drużynę w sezonie 11/12 i zajął sensacyjne 3 miejsce, wyprzedzają Sporting.

Po takim sukcesie Jardim wyjechał pierwszy raz pracować za granicą. Trafił on do greckiego Olympiakos Pireus, który opuścił po zaledwie kilku miesiącach. W tym czasie poprowadził drużynę w 25 spotkaniach, wygrywając 16, remisując 3 i przegrywając tyle samo. Grecy zdobyli ostatecznie w sezonie 12/13 puchar oraz mistrzostwo krajowe.
Trzy miesiące później Leonardo Jardim objął stery w Sportingu. W ekipie Lwów spędził rok i odszedł do klubu, który pozwolił mu wypromować nazwisko “Jardim” na światową skalę – do AS Monaco. W drużynie z Księstwa przebywał aż 4 lata. Podczas swojej wielkiej francuskiej przygody poprowadził Monaco w 233 spotkaniach oraz zdobył mistrzostwo Ligue 1.

Kierunek Madryt!

Leonardo Jardim 11 października bieżącego roku został zwolniony z AS Monaco. Szkoleniowiec od początku sezonu notował fatalne wyniki i sprowadził swoich podopiecznych na dno tabeli ligi francuskiej. Obecnie sytuację Les Monégasques z marnym skutkiem próbuje poprawić nowy trener, Thierry Henry.
Los Portugalskiego szkoleniowca podzielił po przegranym El Clasico Julen LopeteguiByły już trener Realu nie spełnił pokładanych w nim nadziei i po dziesięciu kolejkach La Liga pożegnał się z posadą.
Aktualnie Blancos prowadzi były trener drużyny Castilli, czyli Santiago Solari. Argentyńczyk jest jednak jedynie tymczasowym rozwiązaniem.

Hiszpańska Marca donosi, iż to właśnie Leonardo Jardim obejmie stery w Realu.
Czy tak się stanie? Czas pokaże. Włodarze Królewskich rozważali także zatrudnienie Antonio Conte oraz Mauricio Pochettino, ale wydaje się, iż żaden z nich nie trafi do Madrytu.

UDOSTĘPNIJ
Krzysztof Bardel
"Redaktor naczelny" strony polskiego fanclubu Schalke - Schalke04.pl Poza tym fan ganiania za okrągłym balonem w wersji angielskiej, niemieckiej i polskiej :)