W drugiej kolejce włoskiej Serie A, Juventus zremisował z AS Romą 2:2. Oba gole dla Starej Damy strzelił Cristiano Ronaldo. Tym samym Portugalczyk pobił kolejny rekord. Jako pierwszy piłkarz w historii, zdobył co najmniej 450 bramek w historii występów w pięciu najmocniejszych ligach Europy.

         Pakując piłkę do siatki w 69. minucie meczu Roma – Juventus, Cristiano Ronaldo po raz 450. w swojej karierze, wpisał się na listę strzelców. Pokonywał bramkarzy w najsilniejszych europejskich ligach. Żaden inny piłkarz nie potrafił tego dokonać. Na jego dorobek strzelecki składają się 311 trafień dla Realu Madryt w Primera Division, 84 dla Manchesteru United w Premier League i 55 dla Juventusu w Serie A.

         Portugalczyk wyrównał również swoje indywidualne osiągnięcie sprzed lat. Dzięki golom strzelonym w Rzymie, trafiał w obu inauguracyjnych kolejkach Serie A. Wcześniej tak dobry start zanotował jeszcze w barwach Królewskich. Robił to w 2009, 2011 i 2014 roku. Teraz ten wyczyn powtórzył na włoskich boiskach.

(Źródło: sport.tvp.pl)

Autor: Adam Stelmaszczyk

UDOSTĘPNIJ
Arkadiusz Bogucki
Miłośnik piłki, zwłaszcza tej we Włoskim wydaniu. Redaktor również na portalu SerieAPolonia.pl. Poza piłką nożną zafascynowany literaturą grozy, w szczególności twórczością Stephena Kinga oraz H.P. Lovercrafta.