Jak poinformował Piotr Koźmiński z „Super Expressu”, Legia dopina szczegóły transferu Joela Valencii. Stołeczny klub ma wypożyczyć Ekwadorczyka na rok, nie płacąc za ten ruch ani grosza.

         Joel Valencia znów może zawitać na polskich boiskach. Wcześniej występował w barwach Piasta Gliwice, z którym zdobył mistrzostwo w sezonie 2018/19. W tej samej kampanii został okrzyknięty MVP ekstraklasy.

         Ekwadorczyk, po znakomitych występach w Gliwicach, zapracował na transfer do Anglii. Zgłosił się po niego Brentford, występujący na co dzień w Championship. Tam rozegrał jednak zaledwie 322 minuty.

         Jak podaje dziennikarz „Super Expressu” Piotr Koźmiński, Valencia od następnego sezonu będzie reprezentował barwy warszawskiej Legii. Stołeczny klub wypożyczy go na rok, a za całą transakcję nic nie zapłacą. Nie będą mieli jednak prawa pierwokupu zawodnika, jednak otrzymają procent z jego następnego transferu, co zrekompensuje im brak innych zapisków.

(Źródło: Super Express)

Autor: Adam Stelmaszczyk

 

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Miłośnik piłki, zwłaszcza tej we Włoskim wydaniu. Redaktor również na portalu SerieAPolonia.pl. Poza piłką nożną zafascynowany literaturą grozy, w szczególności twórczością Stephena Kinga oraz H.P. Lovercrafta.