To już oficjalne. 25 kwietnia na trybunach finału Pucharu Ligi Angielskiej zasiądą kibice. Spotkanie na Wembley pomiędzy Manchesterem City a Tottenhamem Hotspur zobaczy osiem tysięcy widzów.

Pierwotnie spotkanie miało się odbyć 28 lutego. Jednak mecz przełożono na 25 kwietnia w nadziei, że fani będą mogli zasiąść na trybunach w późniejszym terminie. Jak poinformowało EFL (English Football League) finał Carabao Cup będzie jedną z imprez testowych, które planuje przeprowadzić brytyjski rząd w ramach przywracania kibiców na areny sportowe. Warto przypomnieć, że Wembley jest główną areną EURO 2020. Poza fazą grupową zostanie tam rozegrany między innymi półfinał i finał.

– To ważny pierwszy krok w kierunku pełnych trybun co mamy nadzieję, nastąpi w lipcu w trakcie Euro – zaznaczył Mark Bullingham, dyrektor generalny Angielskiej Federacji.

Bilety na finał Puchar Ligi Angielskiej będą dostępne proporcjonalnie  dla kibiców obu klubów oraz dla mieszkańców okolic stadionu i pracowników brytyjskiej służby zdrowia.

Z kolei 15 maja na Wembley odbędzie się finał Pucharu Anglii. Zagra w nim wygrany pary Chelsea/Manchester City ze zwycięzcą starcia Leicester z Southampton. Wówczas na trybunach ma zasiąść jeszcze więcej widzów, bo aż 21 tysięcy.

Autor: Artur Wahlgren

UDOSTĘPNIJ
Arkadiusz Bogucki
Miłośnik piłki, zwłaszcza tej we Włoskim wydaniu. Redaktor również na portalu SerieAPolonia.pl. Poza piłką nożną zafascynowany literaturą grozy, w szczególności twórczością Stephena Kinga oraz H.P. Lovercrafta.