W niedzielne popołudnie reprezentacja Chorwacji zmierzy się Rosją. Stawką spotkania bezpośredni awans na mistrzostwa świata w Katarze. Kto okaże się górą i uniknie baraży?

Sytuacja w grupie H jest niezwykle interesująca i przed samymi eliminacjami pewnie mało kto spodziewał się, że przed ostatnią kolejką to nie reprezentacja Chorwacji będzie plasować się na pierwszym miejscu. Teraz, właściwie można rzec, że wszystko w rękach Rosjan, którym wystarczy remis, aby awansować bezpośrednio na turniej.

Rosja, mimo słabego Euro 2020, na którym odpadła na etapie fazy grupowej, w eliminacjach do MŚ 2022 w Katarze sprawuje się o niebo lepiej. Po dziewięciu kolejkach ma na swoim koncie 22 punkty i fotel lidera. Na pochwałę zasługuje fakt, iż drużyna ze wschodu straciła dotychczas tylko pięć goli. Należy również podkreślić, iż wygrała ostatnie pięć spotkań z rzędu. Rosji wystarczy remis, lecz nie będzie to łatwy pojedynek. W ostatniej kolejce czeka ich starcie z aktualnymi wicemistrzami świata.

Chorwaci tracą dwa punkty i sami skomplikowali sobie swoją sytuację w grupie. Takie wpadki jak porażka z reprezentacją Słowenii czy remis ze Słowakami sprawiły, że stoją pod toporem i muszą wygrać, aby móc skupić się już na mistrzostwach. Ewentualny remis lub porażka oznacza grę w barażach, a tam jest kilka ciekawych reprezentacji, które mogłyby sprawić im wiele kłopotów.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00, a rozegrane zostanie na stadionie w Splicie. Faworytem tego meczu jest reprezentacja Chorwacji, jednak presja, która na nich ciąży może pomóc reprezentacji Rosji.

Michał Szeląg

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.