Zdaniem zagranicznego portalu informacyjnego goal.com Manchester United jest zainteresowany pozyskaniem jednego z największych polskich talentów ostatnich lat. Czerwone Diabły obrały za cel sprowadzenie 15-letniego Kacpra Kozłowskiego z Pogoni Szczecin.

O tym, że młodym pomocnikiem interesują się poważne marki wiedziano już całkiem długo. Zawodnik zwrócił na siebie uwagę mediów i kibiców po raz pierwszy dzięki awansowi z występujących w 4. Lidze rezerw Pogoni Szczecin do pierwszej drużyny klubu. Punktem przełomowym w jego karierze był jednak debiut w wieku 15 lat i 215 dni w meczu przeciwko Cracovii. Całe zainteresowanie wokół własnej osoby zapoczątkował dopiero dzięki fenomenalnemu występowi przeciwko reprezentacji Anglii w ramach towarzyskiego meczu kadr młodzieżowych. Co ciekawe, w tym spotkaniu zdobył wyrównującą bramkę na 2:2.

Bardzo istotne w przypadku możliwego transferu Polaka będzie jego niedawne przedłużenie kontraktu z Pogonią Szczecin. Kacper podpisał nową umowę z władzami klubu do 2022 roku, dzięki czemu cena, jaką musiałby za niego zapłacić Manchester United została znacznie podniesiona. Zdaniem zagranicznych mediów decyzja ta wcale nie przekreśla szans na sprzedać nastolatka zagranicę, gdyż Czerwone Diabły skłonne byłyby wyłożyć na stół o wiele więcej. 

Ostatnim głośnym polskim nazwiskiem, które przeniosło się do Premier League był Jan Bednarek. Latem 2017 roku obrońca opuścił szeregi Lecha Poznań na rzecz Southamptonu. W przeciągu roku Polak zdołał przedrzeć się do pierwszego składu Świętych, dzięki czemu stał się jednym z fundamentów drużyny w obronie. Co ciekawe, mimo słabszej formy zagrał w każdym z meczów swojej drużyny w tym sezonie. Jego ekipa zajmuje obecnie 17. miejsce w Premier League i jest o włos od wejścia do strefy spadkowej ligi. W gorszej sytuacji od nich znajdują się jedynie Everton, Norwich City i Watford.

źródła: wp.pl
źródło zdjęcia: 7-themes.com

Zobacz również: Harvey Elliott zawieszony na 2 tygodnie za obrażanie Harrego Kane’a

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Wyznawca piłki nożnej od dziewiątego roku życia. Fanatyk FC Barcelony, ligi hiszpańskiej oraz reprezentacyjnych rozgrywek.