Po marnych doświadczeniach z przerwą reprezentacyjną na dobre wracamy na polski grunt. Sobotnie zmagania w Ekstraklasie przynoszą kolejne dwa spotkania: do Lubinia przyjeżdża dramatycznie szukająca punktów Stal Mielec, a w Grodzisku zmierzą się Warta Poznań z Wisłą Kraków. 

 

Debiut trenera Ojrzyńskiego – Zagłębie Lubin vs Stal Mielec 

Wczorajsze zwycięstwo Piasta oznacza dla Stali spadek na szary koniec tabeli. Nie ma tu większej filozofii, Mielczanie są po prostu słabi. Ostatnie cztery spotkania to same porażki, okraszone bilansem bramkowym 1:10. Wszystko skumulowało się na zwolnienie z funkcji trenera Dariusza Skrzypczaka, który drużyną kierował jedynie przez 10 spotkań. Lejce po nieudolnym poprzedniku przejął Leszek Ojrzyński, doświadczony i znany na polskich boiskach szkoleniowiec, wracający do trenerki po ponad rocznej przerwie. Inauguracja w Lubinie nie będzie jednak należeć do łatwych. Zagłębie spisuje się w tym sezonie naprawdę przyzwoicie, chociaż w ostatnich dwóch kolejkach Miedziowi dość nieoczekiwanie zgubili punkty. Na własnym stadionie są w tym sezonie niepokonani i ciężko uwierzyć, żeby to akurat Stal miała przerwać te passę. Niemniej jednak warto przysiąść w fotelu, odpalając mecz, przynajmniej ze względu na powrót Ojrzyńskiego na ławkę trenerską. 

Komentarz ze spotkania Zagłębie Lubin vs Stal Mielec od godz. 17:30 na Kanale 1. RadiaGol poprowadzi Maciej Jędrzejak. 

 

Nie taka Warta słaba jak ją malują – Warta Poznań vs Wisła Kraków 

Wieczorne “rzeczne derby” to pojedynek sąsiadów w tabeli. Oba zespoły mają po 10 punktów, ale i nadzieję na to, że dziś uda się zostawić przeciwnika w tyle. Gospodarze wciąż nie grzeszą strzelaniem goli, chociaż ostatnio nawet skromna jednobramkowa przewaga pozwoliła zwyciężyć w ważnym meczu ze Stalą. Wbrew oczekiwaniom Zieloni z Poznania nie są na razie skorzy do tego by potulnie udać się w dolne sektory tabeli, a walczą o każdy możliwy punkt, co mimo przeciętnego stylu i urody gry przynosi efekty. Biała Gwiazda z kolei przez moment mogła się rozmarzyć o wbiciu się w czołówkę, lecz ubiegłe dwie kolejki przyniosły ledwie jeden punkt (chociaż remis z Rakowem niekoniecznie trzeba odbierać negatywnie). Wiślacy są groźnym zespołem, posiadającym znacznie bardziej rozległe aspekty w ofensywie aniżeli ich dzisiejszy przeciwnik. Tu się może wydarzyć wszystko i nic. Najlepiej przekonać się na własne oczy zastępując sobotni seans z filmem, na “rzeczne derby”. 

Komentarz ze spotkania Warta Poznań vs Wisła Kraków od godz. 20:00 poprowadzą Bartłomiej Płonka i Piotr Szymczuk. 

 

Autor: Maciej Jędrzejak 

   

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.