Podczas feralnego spotkania w ramach eliminacji Ligi Mistrzów, kiedy Europa FC podejmowała u siebie Legię Warszawa z boiska zszedł kontuzjowany Vamary Sanogo. Jak się okazało, piłkarz zerwał więzadła i czeka go długa przerwa w treningach, która potrwa około siedmiu miesięcy.

Piorunująca diagnoza

Gdy pod koniec pierwszej połowy czwartkowej potyczki Legionistów z FC Europa doszło do zderzenia Sanogo z jednym z piłkarzy gospodarzy, Francuz potrzebował pomocy klubowego sztabu medycznego. Diagnoza była przytłaczająca dla Vamary’ego – zerwanie więzadeł krzyżowych. Kontuzja ta nie bez powodu jest jedną z najbardziej znienawidzonych przez sportowców, gdyż pozbawia możliwości trenowania, a przede wszystkim gry, na wiele miesięcy. Lekarze przewidują, że napastnik wróci do drużyny dopiero w lutym. Beznadziejna sytuacja, w której znalazł się atakujący, jest dla niego z pewnością ogromnym ciosem. Wszystko przez to, że dopiero niedawno wrócił z wypożyczenia w Zagłębiu Sosnowiec, a obecny sezon miał być dla niego punktem przełomowym w dotychczasowej karierze. 

Taki sam uraz był przekleństwem również dla Arkadiusza Milika, który w październiku 2016 roku zerwał więzadła krzyżowe. Uniemożliwiło mu to grę przez 4 miesiące, co znacząco wpłynęło na jego rozwój w Napoli, gdyż Polak do końca sezonu nie mógł wywalczyć sobie miejsca w podstawowej jedenastce. Jednak najbardziej znanym przypadkiem sportowca nękanego przez podobną kontuzję jest Brazylijczyk Ronaldo. W ich przypadku urazy różniły się tylko tym że, były piłkarz między innymi Realu Madryt miał regularnie problemy z rzepką. Przez trzykrotne zerwanie jej więzadeł napastnik stracił prawie 3 lata kariery piłkarskiej. Nie powstrzymało go to jednak przed wygraniem 3 razy Złotej Piłki oraz triumfem w mistrzostwach świata w 2002 roku

Zobacz również: Agent Bale’a: “Gareth nie ma zamiaru odchodzić z Realu”

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Wyznawca piłki nożnej od dziewiątego roku życia. Fanatyk FC Barcelony, ligi hiszpańskiej oraz reprezentacyjnych rozgrywek.