Aby dalej móc się rozwijać młodzi Polscy zawodnicy muszą grać w lepszych ligach niż nasza. Nie zawsze jednak trafiają do klubu w którym mają realne szanse na grę. Często w przebiciu do pierwszego składu może pomóc wypożyczenie. Dziś przedstawimy 5 zawodników, którzy powinni ograć się w innym klubie, aby w przyszłym sezonie mieć szansę na grę w swoim.  

5. Kamil Grabara (Liverpool)  

Grabara jest jednym z kluczowych zawodników reprezentacji U-21, mimo, że ma dopiero 19 lat. Młody bramkarz już w lato mógł zostać wypożyczony do Duńskiego Aarhus, jednak cała transakcja wysypała się na ostatniej prostej. Co prawda Grabara ma nikłe szanse na wygryzienie ze składu Liverpoolu Alissona nawet po powrocie z wypożyczenia. Jednak potrzebuje gry, aby być w formie na przyszłoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

4. Jakub Piotrowski (KRC Genk) 

Piotrowski z pewnością jest mniej rozpoznawalny niż reszta zawodników z tego zestawienia. Nie oznacza to jednak, że dysponuje mniejszym potencjałem. 21-letni pomocnik był bardzo ważnym ogniwem reprezentacji Czesława Michniewicza podczas eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Na chwilę obecną jego wyjazd na tą imprezę stoi pod znakiem zapytania. Piotrowski w Belgii nie gra praktycznie w ogóle. Jak do tej pory zaliczał tylko epizodyczne występy, często nawet nie na swojej pozycji. Jego sytuacja może się jednak poprawić już w zimę. Mówi się o zainteresowaniu dużych klubów takimi zawodnikami jak Malinovsky czy Berge, którzy na co dzień są nad młodym Polakiem w  klubowej hierarchii. Jeśli wyżej wymienieni zawodnicy zdecydują się na pozostanie w Belgii to Piotrowski powinien poszukać wypożyczenia.

3. Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina) 

Sytuacja byłego zawodnika Jagiellonii nie jest kolorowa. Od paru dobrych sezonów jest tylko numerem dwa w bramce Fiorentiny. Kiedy wyjeżdżał z Polski kibice dużo sobie po nim obiecywali. Tym bardziej, że wydawało się iż może od razu wskoczyć do składu zespołu z Florencji. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Drągowski gra tylko gdy pierwszy bramkarz jest kontuzjowany. Taka sytuacja z pewnością nie sprzyja rozwojowi młodego zawodnika. Na szczęście widać światełko w tunelu. Sytuację Drągowskiego monitoruje kilka klubów, których włodarze chcieliby wypożyczyć bramkarza. W lato jego sprowadzenie rozważały między innymi: Mainz, Wolfsburg oraz Genoa. Nie wykluczone, że temat jego przynosin do któregoś z tych klubów powróci latem.

2. Jan Bednarek (FC Southampton) 

W ostatnim czasie podstawowy obrońca reprezentacji Polski. Niestety tylko dlatego, że na tej pozycji nie ma kto grać. W tym sezonie rozegrał więcej meczów w kadrze niż w klubie. W poprzedniej kampanii miał piorunujące wejście do pierwszego składu Southampton. Podczas swojego debiutu zdobył bramkę przeciwko Chelsea. Pojechał na mundial i rozegrał tam trzy mecze, z czego dwa w pełnym wymiarze czasowym. W tym sezonie “święci” walczą o przetrwanie w Premier League, przez co Bednarek nie dostaje szans na grę. Jeśli chce być ważnym ogniwem w reprezentacji musi grać. Jak na razie nie zapowiada się na poprawę jego sytuacji w klubie, nawet po przyjściu nowego trenera. W lato jego usługami zainteresowany był Hannover i jest bardzo prawdopodobne, że w zimę ponownie będą się o niego starać.

1. Dawid Kownacki (Sampdoria Genua)  

Bez wątpienia jeden z największych talentów w Polsce. Kapitan reprezentacji do lat 21, oraz król strzelców eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Na swoim koncie ma już bramkę w dorosłej reprezentacji, oraz występy na mundialu. W tamtym sezonie prezentował się poprawnie na włoskich boiskach. 24 mecze, 8 bramek i 3 asysty to jak na debiutancki sezon w Sampdorii niezły wynik. W tym sezonie jest dużo gorzej, Kownacki nie wystartował najlepiej. 12 meczów i tylko 2 bramki to kiepski wynik. Sprowadzenie młodego napastnika poważnie rozważa Bologna. Klub prowadzony przez Filippo Inzagheigo ma duży problem z obsadzeniem pozycji napastnika i to właśnie Kownacki miałby być rozwiązaniem. Dawid powinien szukać więcej gry, a Bologna znajduje się na 18 miejscu w tabeli i nie ma nic do stracenia. Wydaje się, że to idealna opcja dla Kownackiego.

Niedawno pisaliśmy o zawodnikach z Ekstraklasy którzy powinni szukać lepszych drużyn, możesz o tym przeczytać tutaj http://radiogol.pl/futbol/ekstraklasa/oni-wyjada-juz-zima-5-mlodziezowcow-gotowych-do-transferu/  Mamy nadzieję  że jeśli wyjadą, to nie będą musieli szukać wypożyczenia, jak bohaterowie dzisiejszego tekstu.

fot. Lukasz Szelag/REPORTER

 

UDOSTĘPNIJ