Karol Angielski, najlepszy polski snajper poprzedniego sezonu PKO BP Ekstraklasy, opuści Radomiaka Radom. Jak podaje portal meczyki.pl, zawodnik dołączy do tureckiego Sivassporu.

Karol Angielski dołączył do Radomiaka dwa lata temu na zasadzie wolnego transferu z Piasta Gliwice, a w zeszłym sezonie stał się rewelacją Ekstraklasy. Snajper zdobył 18 bramek w 34 występach w naszej lidze i pod względem ilości trafień ustąpił jedynie Iviemu Lopezowi z Rakowa, który bramkarzy rywala pokonywał 20-krotnie.

Według informacji portalu meczyki.pl, Karol Angielski jest już o krok od transferu do tureckiego Sivassporu. Klub z siedzibą w mieście Sivas zajął w ostatniej rozgrywkach Super Lig 10. lokatę, jednak sięgnął po Puchar Turcji. Ten tytuł zagwarantował tej drużynie start w kwalifikacjach Ligi Europy, a w najgorszym wypadku udział w fazie grupowej Ligi Konferencji. Jeśli więc Karol Angielski rzeczywiście się tam przeniesie, będzie kolejnym Polakiem w europejskich pucharach.

Tomasz Włodarczyk donosi, że szczegóły umowy zostały już ustalone, a napastnik przejdzie testy medyczne w przeciągu kilku najbliższych dni. Radomiak Radom za transfer 26-latka ma otrzymać niemal milion euro.

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"