Letnie plany Dariusza Mioduskiego na zrewolucjonizowanie klubu stają się powoli w stolicy tradycją. Coby jej dochować – właściciel Legii także w tym oknie transferowym wstrząśnie szatnią swojego zespołu! Na początek postanowiono wystawić na listę transferową piłkarzy, takich jak Carlitos, Wieteska czy Nagy, będących w poprzednim sezonie trzonem drużyny. Ale to rzecz jasna nie wszystko…

To dopiero początek!

Odejście Michała Kucharczyka oraz przenosiny Sebastiana Szymańskiego do Dynama Moskwa były dopiero przedsmakiem tego, co będzie miało miejsce już latem. Na wylocie z klubu są największe gwiazdy drużyny, które jeszcze w poprzednim sezonie były ostoją pierwszego składu. Wśród nich znajduje się najlepszy strzelec warszawiaków Carlitos Lopez, który rok temu opuścił Wisłę Kraków na rzecz Wojskowych. Obecnie mówi się o możliwym podpisaniu kontraktu przez Hiszpana z którymś z klubów dalekiego lub bliskiego wschodu. Pod ostrzałem znajdują się również Dominik Nagy oraz Mateusz Wieteska. O drugim z nich było głośno w szczególności zimą, kiedy zainteresowanie tym zawodnikiem wyraziło Dynamo Kijów. Do transferu najprawdopodobniej dojdzie w nadchodzących miesiącach, kiedy ukraińska ekipa złoży ofertę za obrońcę.

Zobacz również: Nowy napastnik dołączy do Interu Mediolan

Kto może być spokojny o miejsce w drużynie?

Wbrew pozorom “mioduskich” czystek w składzie uniknie wielu zawodników – wygląda na to, że niektórzy lubią… intensywnie biegać. Nietykalnymi pozostaną, przez najbliższe okienko transferowe, tacy piłkarze jak Radosław Majecki, Cafu, Artur Jędrzejczyk, William Rémy, André MartinsMarko Vešović czy Jarosław Niezgoda. Napastnikiem, na którym najbardziej zależy Dariuszowi Mioduskiemu, jest ostatni z wymienionych graczy. 24-latek miałby zostać czołowym atakującym w Legii, stając się największą gwiazdą zespołu. Obecne zawirowania są dopiero małą częścią całego planu właściciela warszawskiej drużyny, które mają zbudować Wojskowych od nowa i przywrócić im dominację w Polsce.

Zobacz również: Neymar oskarżony o gwałt na kobiecie

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Wyznawca piłki nożnej od dziewiątego roku życia. Fanatyk FC Barcelony, ligi hiszpańskiej oraz reprezentacyjnych rozgrywek.