Dzień otworzy spotkanie Zagłębia Lubin z Jagiellonią Białystok. Będzie to pojedynek sąsiadów z ligowej tabeli. Szóste Zagłębie zalicza właśnie serię czterech zwycięstw z rzędu. Miedziowi ograli na wyjazdach Piast, rezerwy Śląska w Pucharze Polski oraz Wartę Poznań. Na własnym obiekcie byli natomiast lepsi od Termaliki. W Lubinie Zagłębie przegrało dotychczas tylko ze Śląskiem Wrocław. Resztę spotkań rozstrzygnęło na własną korzyść.

Siódma Jagiellonia rozpoczęła dobrze sezon, jednak ostatnio pogubiła trochę punktów. Optymizmem może jednak ostatnia wygrana z Lechem Poznań. Niemniej jednak Jadze w tym sezonie nie leżą wyjazdy. Z dotychczasowych delegacji przywieźli bowiem tylko jeden punkt. 10 ostatnich pojedynków Zagłębia z Jagiellonią przyniosło 25 bramek. Sześć spotkań wygrali Miedziowi. Trzy razy ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze z Białegostoku.

Drugim meczem piątku będzie starcie Piasta z Wisłą Kraków. Obie ekipy pogrążone są obecnie w kryzysie. Gospodarze przegrali trzy ostatnie mecze w Ekstraklasie, natomiast Biała Gwiazda dwa. W tym meczu możemy być świadkami wielu bramek, ponieważ oba zespoły dotychczas zaliczały właśnie takie występy. Piast u siebie przegrywał 2:4 z Cracovią czy też 2:3 z Rakowem, ale i potrafił ograć Wisłę Płock 4:3. Wisła Kraków nie licząc przegranego 0:5 starcia z Lechem Poznań, zaliczyła wyniki takie jak 3:1, 1:2 i 2:2. W zeszłym sezonie oba mecze Piasta z Wisłą przyniosły sporo emocji i bramek. W Krakowie było 3:4 dla Piasta, natomiast w Gliwicach 2:3 na korzyść Białej Gwiazdy.

Autor: Jakub Barabasz

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.