Tomas Pekhart, Arvydas Novikovas (obaj Legia), PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 4:0 22.02.2020r. | fot. Mikołaj Barbanell

50-letni szkoleniowiec podpisał z mistrzami Polski dwuletni kontrakt. Czesław Michniewicz wskoczy na miejsce Aleksandara Vukovicia.

Poza funkcją trenera, Michniewicz będzie również mierzył się z obowiązkami selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21, z którą pracuje od 2017 roku.

9 i 13 października: poprowadzenie kadry w meczach z Serbią i Bułgarią.

17 listopada: spotkanie z Łotwą w eliminacjach mistrzostw Europy. Odbędą się one w przyszłym roku.

Legia w meczu o Superpuchar Polski, który odbędzie się 9 października niestety zostanie bez opieki trenera.

Wszystko potoczyło się szybko, znalazłem się przy Łazienkowskiej dzięki ofercie prezesa Mioduskiego i zgodzie prezesa Bońka, za co serdecznie mu dziękuję. Najpierw dał mi szansę zaistnieć w PZPN-ie, teraz pozwolił mi pracować w Legii. Nie mamy wiele czasu, więc przez najbliższe dni przede wszystkim będziemy starali się jak najlepiej poznać piłkarzy. Liczę na to, że będą omijały nas kontuzje, a zawodnicy, którzy wracają do nas po urazach, jak najszybciej osiągną odpowiednią formę. Wielu piłkarzy znam z boiska, z niektórymi pracowałem już w reprezentacji, są także zawodnicy, którym będę musiał przyjrzeć się bliżej. Ale w tym zawodzie musisz umieć reagować szybko, szybko wyciągać wnioski – bywałem w takich sytuacjach w przeszłości, więc absolutnie mnie to nie przeraża. Cieszę się, że jestem w tym miejscu i że będę miał okazję pracować w Legii i wspólnie tworzyć nową historię. Oczekiwania muszą być szybko realizowane, ja jestem gotów wyjść im naprzeciw

– powiedział Michniewicz na oficjalnej stronie klubu.

Kluby, z którymi wcześniej współpracował Michniewicz: Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Pogoń Szczecin, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Polonia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź, Arka Gdynia, Zagłębie Lubin i Lech Poznań.

UDOSTĘPNIJ
Kamila Helwak
Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UWM w Olsztynie.