Jak informuje dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski, Iñaki Astiz zostanie w stolicy jeszcze przez rok. Będzie on odpowiadać od nowego sezonu za rozwój młodych zawodników w stołecznym klubie, będąc łącznikiem pierwszej i drugiej drużyny.

Przewrót losu

Jeszcze niedawno wydawało się być pewne, że Iñaki Astiz będzie jednym z pierwszych zawodników do odstrzału w Legii. Tak się jednak nie stało, gdyż klub podpisał z nim roczny kontrakt, na mocy którego będzie pełnić rolę łącznika między pierwszą, a drugą drużyną. Hiszpan odpowiadać ma za rozwój młodych talentów w szeregach warszawskiej ekipy. Nowa umowa piłkarza będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku.

W wywiadzie dla legia.com dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski przyznał, że pozostanie Astiza ma pomóc w rozwoju utalentowanych piłkarzy:

“Pozostanie Inakiego Astiza w Legii to część większego planu budowania drużyny i rozwoju zawodników. Inaki będzie pełnił szczególną rolę, będąc łącznikiem między pierwszym i drugim zespołem. Korzystając ze swojego doświadczenia ma wspierać rozwój młodych piłkarzy w wielu wymiarach.”

Zobacz również: Mats Hummels bliski powrotu do Borussii Dortmund!

Planu Mioduskiego ciąg dalszy

Przypominamy, że decyzją Dariusza Mioduskiego nadchodzący sezon dla Legii Warszawa będzie początkiem wielkiej rewolucji. Plan właściciela klubu na przebudowę drużyny już zaczął zbierać swoje żniwa. Pierwszym zawodnikiem, który opuścił ekipę Wojskowych był Michał Kucharczyk, a następnie dowiedzieliśmy się o przenosinach Sebastiana Szymańskiego i Kaspra Hämäläinena.

Obecnie mówi się również o możliwym odejściu z Legii Warszawa Carlitosa Lopeza oraz Mirosława Radovicia. Na wylocie z klubu są również tacy zawodnicy jak Dominik Nagy czy Mateusz Wieteska.

Zobacz również: Reprezentant Algierii usunięty ze składu przez… Fortnite i własne pośladki

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Wyznawca piłki nożnej od dziewiątego roku życia. Fanatyk FC Barcelony, ligi hiszpańskiej oraz reprezentacyjnych rozgrywek.