4. serię gier zainaugurujemy na stadionie beniaminka. Do Niecieczy przyjedzie aktualny lider – Lech Poznań. Później, o godzinie 20:30, przeniesiemy się do Mielca, gdzie tamtejsza Stal zagra z Wisłą Kraków. Relacje z obu spotkań na antenach Radia GOL!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Lech Poznań

Przypadek Bruk-Betu pokazuje, że różnica pomiędzy 1. Ligą a Ekstraklasą jest naprawdę spora. Zespół Słoników całkowicie zdominował zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu i już wtedy stał się murowanym kandydatem do awansu. Oczywiście nikt nie oczekuje od nich seryjnego wygrywania w Ekstraklasie, ale dorobek dwóch punktów po trzech meczach jest dość mizerny.

Jednak to co pozytywne, to mimo że rozegrane spotkania nie przyniosły wielu punktów, to o piłkarzach Mariusza Lewandowskiego można powiedzieć sporo miłych słów. W meczach ze Stalą Mielec, Jagiellonią, a także momentami z Wisłą Kraków prowadzili grę, budowali akcje w ataku pozycyjnym. Starali się zdominować przeciwnika, dyktować tempo spotkania. Spora odwaga jak na beniaminka, ale nam to się zdecydowanie podoba. Niestety w ich poczynaniach brakowało trochę szczęścia, przez co za całkiem dobrą grą, nie poszły nadzwyczajne wyniki.

Podobnie może być dzisiaj. Termalica na pewno zaprezentuje się z dobrej strony, ale o zdobycie chociażby jednego „oczka” może być piekielnie ciężko. Do Niecieczy przyjeżdża bowiem lider tabeli. Lech Poznań w ostatnim czasie gładko rozprawił się z Cracovią i Górnikiem Zabrze, przez co ich inauguracyjna wpadka z Radomiakiem (remis 0-0) została lekko zapomniana przez kibiców. Poznańska lokomotywa, z będącymi w świetnej formie Jakubem Kamińskim i Mikaelem Ishakiem wydaje się nie mieć słabych punktów. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują więc, że po dzisiejszym dniu Kolejorz umocni się na szczycie.

Stal Mielec – Wisła Kraków

Faworytami w drugim spotkaniu, podobnie jak w pierwszym, również są goście. Biała Gwiazda przystępuje do tego starcia z czterema punktami na koncie. Zawodnicy spod Wawelu sezon zaczęli świetnie, bo od rozgromienia aż 3-0 Zagłębia Lubin. Następnie rzutem na taśmę wywalczyli punkt w Niecieczy, strzelając wyrównującego gola w 90. minucie. Ostatnie spotkanie w Ekstraklasie to przegrana w koszmarnym stylu z Rakowem Częstochowa. Wiślacy zdołali sobie wydrzeć trzy punkty pomimo prowadzenia 1-0 i gry w przewadze.

Tendencja spadkowa? Można tak powiedzieć, ale Wisła wciąż jest jedną z najciekawiej grających drużyn Ekstraklasy. Pomimo tego, że Wiślacy ostatnio nieco spuścili z tonu, to wydaje się, że o zwycięstwo w Mielcu nie powinni się martwić.

A to wszystko dlatego, że Stal na początku sezonu zdecydowanie nie zachwyca. Porażka ze słabym Górnikiem Zabrze, niezachwycającym Piastem Gliwice oraz zaledwie punkcik uciułany w meczu z Bruk-Betem – nie są to wyniki, którymi fani Biało-Niebieskich mogą się chwalić. Niestety dla nich, niewiele wskazuje na to, że dzisiejszego wieczora będą mieli powody do świętowania.

  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Lech Poznań godzina 18:00, kanał 1. Radia GOL, komentarz: Marceli Korytek, Antoni Borkowski
  • Stal Mielec – Wisła Kraków godzina 20:30, kanał 1. Radia GOL, komentarz: Wojciech Anyszek, Mateusz Stóf
UDOSTĘPNIJ