Po przerwie reprezentacyjnej nie ma już śladu, przez co ligi europejskie mogą już rozgrywać swoje kolejki. Już o 12:30 Warta Poznań i Termalica zainaugurują siódmą serię gier w naszej rodzimej Ekstraklasie.

• Warta Poznań – Bruk-Bet Termalica Nieciecza (12:30)

Na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim szykuje nam się spotkanie dwóch drużyn, które nie znają dobrze smaku zwycięstwa w tym sezonie. Warta Piotra Tworka triumfowała jedynie raz – w starciu z outsiderem – Górnikiem Łęczną. Popularne Słonie nie zdobyły trzech punktów jeszcze ani razu. Wydaje się więc, że idealną koleją rzeczy będzie remis, ale minimalnego faworyta upatruje się w gospodarzach.

• Cracovia – Górnik Zabrze (15:00)

Ani Cracovia, ani Górnik nie weszły najlepiej w ten sezon. Przed przerwą na reprezentacje zaczynało im jednak iść coraz lepiej. Zawodnicy Michała Probierza wygrali bowiem dwa mecze z rzędu – z Termaliką i Jagiellonią, co wywindowało ich na dwunaste miejsce w tabeli. Jagiellonia przegrała również z Górnikiem. Później Zabrzanie ponieśli porażkę z Piastem w śląskich derbach (0-1).

• Jagiellonia Białystok – Stal Mielec (17:30)

Starcie na podreperowanie bilansu dla Białostoczan. Czy aby na pewno? Teoretycznie są faworytem w tym spotkaniu, ale historia ich spotkań ze Stalą z zeszłego sezonu nie wygląda najlepiej. Porażka na wyjeździe 1-3 oraz stracone cenne punkty u siebie po golu w 95. minucie na 3-3. W meczu Jaga – Stal nie może więc być nudy i dziś.

• Śląsk Wrocław – Legia Warszawa (20:00)

Legia wraca do ligowej rzeczywistości. Przed wyjazdem na kadry na ziemię sprowadziła ich Wisła Kraków. Strata trzech punktów na gorącym terenie przy Reymonta musi rozwścieczyć zawodników klubu ze stolicy. Dziś czeka ich kolejny, trudny pojedynek. Wojskowi potrzebują punktów, by nie stracić kontaktu z czołówką, gdyż Lech Poznań będący w dobrej formie, może odjechać.