CONEXT 19 to nowa piłka meczowa Ekstraklasy. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce najnowszy model Adidasa zadebiutuje w przyszłym roku kalendarzowym. Od 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy wszystkie spotkania rozgrywane będą piłką CONEXT 19, która jest również oficjalną piłką eliminacji mistrzostw Europy 2020.

Francuska inspiracja

Nowy model inspirowany jest tym z mistrzostw świata w 1998 roku, ponieważ we Francji mecze rozgrywano piłką Tricolore. CONEXT 19 nawiązuje do 20-letniego tworu, posiada bezszwowy, jednopanelowy design z połyskującą grafiką. Powierzchnia jest zgrzewana termicznie, co ma ułatwić zawodnikom kontakt z piłką. Lepsze czucie powinno przełożyć się na większą precyzję w grze, a niska absorpcja wody ma przyczynić się do tego, że piłka będzie mniej zależna od warunków atmosferycznych.

conext 19 to powrót do modelu, którym graliśmy w sezonie 15/16 – powiedział dyrektor departamentu komunikacji, marketingu i sprzedaży ekstraklasy s.a. marcin mikucki.

Władze Ekstraklasy zapewniają, że technologicznie nowy model to zupełnie inny świat od tego sprzed czterech lat. Po raz pierwszy od kilku sezonów na piłce pojawi się łączony logotyp rozgrywek i partnera tytularnego, czyli LOTTO.

Piąty model Adidasa dla Ekstraklasy

Ekstraklasa od 2014 roku współpracuje z marką Adidas, bo 18 lipca 2014 piłkarze Ekstraklasy rozegrali pierwsze spotkanie pamiętną piłką Brazuca. W kolejnych latach oficjalnymi modelami rozgrywek Ekstraklasy były: CONEXT 15, Errejota, Krasava i Telstar. CONEXT 19 oficjalnie zadebiutuje na polskich boiskach 8 lutego, kiedy rozpocznie się 21. kolejka LOTTO Ekstraklasy. W jej ramach przewidziane są następujące spotkania:

  • Arka Gdynia – Korona Kielce
  • Cracovia – Piast Gliwice
  • Górnik Zabrze – Wisła Kraków
  • Lech Poznań – Zagłębie Lubin
  • Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
  • Miedź – Jagiellonia
  • Wisła Płock – Legia Warszawa
  • Śląsk Wrocław – Zagłębie Sosnowiec

conext 19 to produkt najwyższej jakości. umożliwi piłkarzom występującym w ekstraklasie pokazanie pełni ich umiejętności i będzie wpadać do bramki jeszcze częściej, niż poprzedni model – obiecał krzysztof łuczakowski, senior manager sports marketing europe east.

Pozostaje wierzyć, że wspaniałość nowoczesnego modelu zasłoni braki techniczno-piłkarskie naszych ekstraklasowiczów. Niżej zamieszczamy zdjęcia CONEXT 19.

Źródło: materiały prasowe

UDOSTĘPNIJ