Darko Jevtić w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” zabrał głos w sprawie swojej przyszłości. Zawodnik zapowiedział, że obecny sezon będzie najprawdopodobniej jego ostatnim w Lechu Poznań. 

Kilka miesięcy temu nasiliły się plotki o potencjalnym odejściu Szwajcara z klubu. Mimo zainteresowania ze strony takich drużyn jak Crvena zvezda, Partizan Belgrad, Krasnodar, Maccabi Tel Awiw czy Birmingham City Jevtić zdecydował się pozostać w Polsce. 

Tymczasem piłkarz zapowiedział, że sezon 2019/2020 będzie najprawdopodobniej jego ostatnim w Lechu Poznań. 

Bardzo się cieszę, że jestem w Poznaniu ponad pięć lat, nie będzie mi łatwo odejść. Ale kiedy tu trafiałem, planowałem, że moja kariera będzie wyglądała inaczej. Sądziłem, że wcześniej przeniosę się do lepszej ligi. Dwa lata temu miałem bardzo dobry sezon. Wtedy miałem zakodowane w głowie, że to moje ostatnie dni w Polsce. Tak się nie stało. Nie miałem z tym problemu, umiem szybko się zaadaptować do nowej sytuacji. Zostałem, właśnie leci szósty rok.

– Myślę, że to będzie mój ostatni sezon w Lechu Poznań. Po poprzednim chciałem zostać, pokazać, że to, co mówią ludzie, nie jest prawdą. Zobaczymy, czy mi się to uda, ale mocno wierzę, że w 2020 roku odejdę stąd jako wygrany.

Szwajcar trafił do ”Kolejorza” latem 2014 roku z FC Basel. Od tamtej pory rozegrał on w barwach poznańskiej drużyny 181 spotkań, w których zdobył 34 bramki i zanotował 42 asysty.  Ponadto Jevtić jest jedynym piłkarzem z obecnej kadry Lecha Poznań, który wywalczył z “Kolejorzem” mistrzostwo Polski w 2015 roku. 

Zobacz także: Andrea Pirlo wskazał zawodnika, który może zostać jego następcą: “To on najbardziej mnie przypomina”

UDOSTĘPNIJ