Już dziś nadspodziewanie dobrze radzący sobie w obecnym sezonie Holendrzy, zmierzą się z pogrążonym w coraz głębszym kryzysie Manchesterem United. Czeka nas niezwykle emocjonujące spotkanie, ponieważ podopieczni Ole Gunnara Solskjeara nie mogą pozwolić sobie na kolejną wpadkę.

Fatalna murawa, “jedna z najgorszych w historii”

W sierpniu tego roku zawaliła się jedna z trybun na stadionie AZ. Władze holenderskiego klubu wybrały obiekt w Hadze jako miejsce rozgrywania swoich spotkań. Bardzo nie spodobało się to norweskiemu szkoleniowcowi “Czerwonych Diabłów”, który w bardzo dosadnych słowach skrytykował wybór przeciwników. Na konferencji prasowej powiedział m.in:

– To jedno z najgorszych boisk, jakie widziałem od dłuższego czasu – grzmi Norweg, cytowany przez “Independent”, bojąc się o zdrowie swoich piłkarzy przez grę na kiepskiej jakości nawierzchni.

– Jestem zaskoczony, że rywal wybrał grę na takim boisku. Przywykłem do takich muraw, bo mamy takie w Norwegii, ale ta… Nie wygląda najlepiej. Nie mówię, że jest niebezpieczna, ale nie wygląda dobrze, nie jest najnowsza.

Bardzo zła sytuacja kadrowa United 

Ole Gunnar Solskjear będzie musiał sobie poradzić bez Paula Pogby, Erica Baillego, Timothego Fosu-Mensaha oraz Phila Jonesa. Prawdopodobnie na spotkanie z AZ nie będą gotowi również Diego Dalot, Angel Gomes, Anthony Martial, Luke Shaw oraz Aaron Wan- Bissaka. Zdecydowanie lepiej wygląda natomiast sytuacja Arne Slota, który nie będzie mógł skorzystać tylko z Jonasa Svenssona  oraz Daniego de Wita.

Najgorszy start od 30 lat

Jeszcze nigdy w historii Premier League “Czerwone Diabły” nie zanotowały tak słabego startu sezonu. Po 7 kolejkach mają zaledwie 9 punktów na koncie i plasują się na 10. miejscu w tabeli. Posada Norwega jest coraz bardziej zagrożona, spotkania z AZ Alkmaar oraz Newcastle mogą być w tej kwestii kluczowe. 

Na spotkanie drugiej kolejki Ligi Europy AZ Alkmaar vs. Manchester United zapraszamy już dzisiaj o 18:55 na kanał 1 Radia Gol. Mecz dla Państwa skomentuje Dominik Kania.

 

 
UDOSTĘPNIJ